Përballja me Spanjën “jetë a vdekje” për Shqipërinë

Picture of ina-online
ina-online

24/06/2024

Sonte me fillim nga ora 21:00, kombëtarja e Shqipërisë do ta zhvillojë ndeshjen vendimtare kundër Spanjës.

Fitorja e mbrëmshme e Hungarisë kundër Skocisë, i ka prishur goxha punë “kuqezinjve” që kualifikimin tutje ta kërkojnë përmes një barazimi.

Tani e vetmja zgjidhje për skuadrën e Sylvinhos, mbetet fitorja, pra tri pikë të plota.

Aktualisht, Shqipëria i ka vetëm një pikë nga dy ndeshjet paraprake, duke e bërë të vështirë kualifikimin përmes vendit të tretë.

Për momentin, kombëtaret që mund ta kërkojnë plasimin tutje për në “EURO 2024”, nga vendi i tretë janë: Austria, Sllovakia, Hungaria dhe Sllovenia.

Shqipëria dje i zhvilloi përgatitjet e fundit për ndeshjen kundër Spanjës.

Në konferenë për media, trajneri Sylvinho dhe kapiteni Berat Gjimshiti, u shprehën të bindur për këtë ndeshje.

Të dy thanë se skuadra do të bëjë më të mirën për të kaluar tutje në kampionatin evropian.

Ndeshja Shqipëria – Spanja, luhet në “Merkur Spiel Arena” në Dusseldorf.

TË FUNDIT
2 orë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
3 orë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!
3 orë
VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët
6 orë
Kush mund ta zëvendësoj Bajdenin, 5 kandidatë në lojë, Harris më e preferuara
6 orë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona

ME TE LEXUARA

1 ditë
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
7 orë
Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur
1 ditë
klubi i Guangju nuk ndal elozhet për Asanin dhe e bllokon deri në dhjetor 2025
7 orë
MPB me apel: Kujdes nga mashtruesit që ju lajmërojnë në telefon dhe luajnë rolin e policëve
1 ditë
Anglia kërkon trajner, Federata poston njoftim për vendin e lirë të punës. Ja cilat janë 7 kushtet për kandidatët
6 orë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona
1 ditë
A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”
6 orë
Kush mund ta zëvendësoj Bajdenin, 5 kandidatë në lojë, Harris më e preferuara
1 ditë
“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij

LEXO MË SHUMË

Aksidenti-600x360

Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

moti Vapa nxehti temperaturat

I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

vlen

VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët

Kamala Harris 2

Kush mund ta zëvendësoj Bajdenin, 5 kandidatë në lojë, Harris më e preferuara

kufi tabanoc

LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona

policia

MPB me apel: Kujdes nga mashtruesit që ju lajmërojnë në telefon dhe luajnë rolin e policëve

Hans flik hansi flick

Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur

keidi bare

Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri

anceloti

“Do largohem kur Reali të lodhet me mua”, Ancelotti: Mbappe? Do t’i gjej një vend, do ta fus diku

INFO

NA NDIQ