Përbërja e KSHZ-së / Abdush Demiri kaloi filtrin e Komisionit Parlamentar

INA
INA

15/02/2024

Me 10 vota “për”, asnjë “kundër” dhe një të “përmbajtur”, anëtarët e Komisionit Parlamentar për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve I dhanë mbështetje Abdush Demirit nga opozita shqiptare për të qenë anëtar I ri I KSHZ-së.

Propozimi për anëtar të ri në KSHZ duhet të votohet në seancë plenare. Për zgjedhjen e tij, duhet të votojnë së paku 80 deputetë, respektivisht shumica prej dy të tretave.

Në garë për anëtar të KSHZ-së ishte edhe kandidati Zulfi Adili nga Partia Demokratike Evropiane e Arjanit Hoxhës, I cili u tërhoq dje për shkak të emërimit të tij si Drejtor I Agjencisë për investime të huaja.

Pas emërimit të Krenar Llogës si Ministër për Drejtësi, një vend në KSHZ mbeti i zbrazur.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1335

Edhe Erdogani a po implikohet në zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut?!

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë Euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

afrim gashi

Gashi nga Cyrihu: Jemi të interesuar ta ndryshojmë jetën e shqiptarit në Maqedoni

thaci trebosh

PDSH mbajti tubim në Trebosh

femijet mergimtare greqi diaspora

Diaspora dhe të pavendosurit vendimtarë për fituesin e zgjedhjeve

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

izet mexhiti

Mexhiti: Një parti e dalur nga lufta që përfundon me komunitetet e vogla, është hap i parë drejt shkrirjes në VMRO ose LSDM

taravari arben

Taravari nga Cyrihu: Këto janë zgjedhje historike, garojnë albinizmi me vuçizmin

izet mexhiti

Izet Mexhiti: Ali Ahmeti vendosi brenda natës që ta kandidojë Bujarin për president për ta përçarë votën shqiptare

INFO

NA NDIQ