Përdoruesit e Instagramit tani mund të komentojnë postimet me GIF

INA
INA

19 Maj, 2023

Më në fund, mund t’u përgjigjeni postimeve në Instagram me GIF.

Sipas mediave të huaja, ka qenë kreu i kompanisë Adam Mosseri ai që njoftoi shtimin e funksionit në bisedën e tij të fundit në kanalet Instagram me CEO të Meta, Mark Zuckerberg.

Zuckerberg gjithashtu pyeti njerëzit në kanal se çfarë lloj funksionesh duan të shohin më pas.

Në një njoftim të veçantë, kompania tha se do të nxjerrë në treg funksionin e dhuratave në Instagram për krijuesit që japin bakshish në Indi në javët e ardhshme.

Muajin e kaluar, Instagram solli mjete redaktimi për videoklipe, audio, dhe jo vetëm.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

samsung

Samsung Galaxy Unpacked Fold 5 dhe Flip 5 do të prezantohet në Korenë e Jugu

telefon

Gabimet e zakonshme që na shkatërrojnë celularin gjatë verës

chat-gpt

Mbikëqyrësi japonez i privatësisë paralajmëron OpenAI – krijuesin e ChatGPT për të dhënat e përdoruesit

gsmarena_002-1024x571

Apple Reality Pro, pritet të vij me pamje dy herë 4K

Apple-1

Apple mohon pretendimet e rusëve për spiunazh

3_Main-Apple-iPhone-battery

Shkencëtarët krijojnë një bateri celulari që mund të karikohet për 60 sekonda

amazon-firma-587x396-1

Amazoni dënohet me 25 milionë dollarë për shkelje të privatësisë së fëmijëve

Apple-1

Apple mund të prezantojë “disa” Mac në WWDC

iphone-14

Pritet të lançohet në muajin shtator, iPhone 15 ju surprizon me ndryshimet

INFO

NA NDIQ