Perez u përgjigjet gazetarëve me klas!

ina-online
ina-online

23/07/2023

Florentino Perez është pyetur për situatën e Kylian Mbppes dhe nëse është i shqetësuar rreth mundësisë së mos transferimit të francezit te Real Madridi duke qene se kane dale zera edhe per nje super oferte nga Arabia Saudite.

Lojtari francez tashmë ka bërë të ditur se nuk do të rinovojë kontratën me Paris Saint-Germain, me këtë aktuale që skadon në verën e vitit 2024.

Por, Perez ka thënë se situata e Mbappes te klubi parisien nuk e shqetëson.

A jam i qetë? Unë gjithmonë jam i qetë”, ka thënë presidenti i Los Blancos kur u pyet nga një gazetare në lidhje më situatën e francezit.

Në anën tjetër, PSG i ka bërë me dije Mbappes se ose do të rinovojë kontratën para 1 gushtit ose do të shitet në këtë verë.

Lojtari është i gatshëm të kalojë të gjithë sezonin 2023/24 në bankinë, për ta marrë bonusin 200 milionë euro nga kampioni i Ligue 1, më pas t’i bashkohet Real Madridit si lojtar i lirë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kumulla

Rikthimi i Kumbullës në fushë, Mourinho jep detajet dhe datën

Shohei-Ohtani-1130x635

Në bejsboll nënshkruhet kontrata më e madhe në histori të sportit, Shohei Ohtani tejkalon yje si Leo Messi e LeBron James

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

INFO

NA NDIQ