Përfaqësues politik të Luginës në SHBA: Po njoftojnë për situatën e rëndë shqiptare

0

Kryetari i PVD-së, Shaip Kamberi dhe nënkryetarja Ardita Sinani së bashku me kryetarin e PDSH-së Ragmi Mustafa po qëndrojnë në Washington DC në SHBA të cilët janë shprehur se kanë realizuar takime me përfaqësues të ndryshëm politik, shkruan Titulli.com.

Gjatë vizitës në Washington DC, bashkë me nënkryetaren e PVD-së Ardita Sinani dhe kryetarin e PDSH-së, Ragmi Mustafa,

“Veç takimeve që patëm me përfaqësues të Ligës shqiptaro-amerikane, në Kongresin e SHBA-së takuam kongresmen nga radhët e Demokratëve dhe Republikanëve me ç’rast u takuam edhe me liderin e Republikanëve, Kongresistin Kevin Mec Carty”, ka shkruar Shaip Kamberi.

Ndërsa Ragmi Mustafa ka shkruar se fillimisht kanë takuar Joseph DioGuardi dhe bashkëshorten e tij Shirley Cloyes DioGuardi.

“E njoftuam kryetarin e Ligës Qytetare Shqiptaro-Amerikane me situatën e rëndë të shqiptarëve në Luginë të Preshevës”, ka shkruar mes tjerash Mustafa.

Këtë përfaqësues politik nga Lugina e Preshevës po qëndrojnë për vizitë 7 ditore në SHBA me ftesë të Ligës Qytetare Shqiptaro-Amerikane./Titulli.com