Përfitimet shëndetësore nga lëngu i turshive

INA
INA

23/02/2024

Lëngu i turshisë nuk ndihmon vetëm me ngërçet dhe dhimbjet e muskujve. Sipas studimeve të fundit, ky lëng ka edhe vlera të tjera shëndetësore.

Ja disa prej tyre:

Qetëson muskujt

Ndihmon me hidratimin

Është lëng pa yndyrë që të vjen në ndihmë

Është i përballueshëm nga ana financiare

Përmban plot antioksidantë

Mundet t’ju ndihmojë në përpjekjet për të rënë në peshë

Ndihmon në rënien e nivelit të sheqerit në gjak

Ndihmon me tretjen.

Ëmbëlson aromën e gojës.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

matje

Një hartë e re e krenarisë mesatare mashkullore ka dalë! Ne askund nuk jemi

shtatzan

Ilaçi për humbjen e peshës mund të rrisë ndjeshëm ovulimin (FOTO)

Arra

Pesë lloje të ushqimeve që ulin nivelin e sheqerit në gjak

KAFE

A është më mirë të pini kafe të nxehtë apo të ftohtë?

qepe

Nëse hani një qepë në ditë

melqia

“Mini mëlçitë”, kura eksperimentale që mund të shpëtojë pacientët

iftar-ramazan

Si ndryshon trupi ynë gjatë 30 ditëve të Ramazanit dhe çfarë ndodh pas agjërimit

dush

A ndihmon dushi pas ngrënies në tretjen e ushqimit?

INFO

NA NDIQ