Përfundojnë në burg komandanti dhe dy policë të burgut të Idrizovës, shkak arratisja e të burgosurit tetovar

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/01/2023

Policia e burgut të Idrizovës ka ndihmuar në arratisjen e të burgosurit tetovar Bekim Memetit, i cili dje arriti të arratiset gjatë transportimit të tij në klinikën e Shkupit.

Për implikimin e policëve ka dyshime dhe të dhëna nga hetimi i Prokurorisë.

Prej mëngjesit të sotëm komandanti dhe dy efektivë të policisë së burgjeve ndodhen në paraburgim 8-ditor, njërit prej të cilëve iu sekuestrua pasaporta.

“Edhe pse procedurat kërkojnë që nëse i dënuari duhet të trajtohet në një institucion shëndetësor, shërbimi i burgut duhet të kërkojë ndihmë nga Ministria e Punëve të Brendshme dhe që automjeti i shoqërimit të të dënuarit të shoqërohet me patrullë policie, ata nuk e kanë bërë këtë gjë”, thekson Prokuroria.(INA)

TË FUNDIT
15 minuta
Të shtunën fillon provimi i maturës shtetërore në Maqedoni
28 minuta
Arrestohet 42-vjeçari nga Gostivari, kërkohej për vuajtjen të dënimit me burg
32 minuta
Snopçe: BDI-ja në një vijë me Levicën, kundërshtuan zgjedhjen e kryeparlamentarit shqiptar
34 minuta
Deklaratat e Izet Mexhitit, Murat për TV21: Ne ngelemi në Frontin Europian! VLEN të përgjigjet për deklaratat nacionaliste
2 orë
VMRO: Për 13 ditë nuk punojnë sallat e operimit në kirurgji

ME TE LEXUARA

20 orë
Nga sot vijon të rrjedhë afati dhjetëditor për formimin e Qeverisë
1 ditë
Kjo është përbërja e mundshme e Qeverisë së re, TV 24 nxjerrë emra
6 orë
Mexhiti: Unë dhe Taravari besoj që do të jemi në ekzekutiv, liderët kësaj radhe nuk do të rrijnë në Reçicë
23 orë
Ahmeti porosi Mickoskit: Nuk na dridhet qerpiku sepse jemi në të drejtë
2 orë
Prezantohet logoja për 25 vjetorin e çlirimit të Kosovës

LEXO MË SHUMË

matura-shteterore-provimi

Të shtunën fillon provimi i maturës shtetërore në Maqedoni

Arrestim_Pranga-780x468-1

Arrestohet 42-vjeçari nga Gostivari, kërkohej për vuajtjen të dënimit me burg

halil snopce

Snopçe: BDI-ja në një vijë me Levicën, kundërshtuan zgjedhjen e kryeparlamentarit shqiptar

Screenshot_20240530-120957~2

Deklaratat e Izet Mexhitit, Murat për TV21: Ne ngelemi në Frontin Europian! VLEN të përgjigjet për deklaratat nacionaliste

Klinika-Shkup

VMRO: Për 13 ditë nuk punojnë sallat e operimit në kirurgji

llogo 25 vjetori kosove

Prezantohet logoja për 25 vjetorin e çlirimit të Kosovës

hiv sida

ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend

zjarrfikes

Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup

Prokuroria

Sot fillon seanca për zgjedhjen kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese në RMV

INFO

NA NDIQ