Përfundon takimi Kurti-Vuçiç, Stano tregon se çfarë pritet të ndodhë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

2 Maj, 2023

Pas me shumë se tre orësh ka përfunduar takimi me kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç.

Lajmi është bërë i ditur nga zëdhënësi i BE Peter Stano, i cili ka deklaruar se pas pak pritet që përfaqësuesi i BE për politikën e jashtme dhe sigurisë, Josep Borrell, do të japë nga deklaratë në lidhje me detajet nga takimi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kurti vucic

BE e gatshme të organizojë takimin Kurti -Vuçiq, përmenden disa kushte

Pjeter-Shala-850x472-1

​Mbrojtja e Shalës i paraqet disa fotografi dëshmitarit të shtatë

veriu i kosoves zvecan

Sulmohet vetura e policisë me mjete të forta nga protestuesit në Zveçan

benzina-nafta

Publikohen çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni

gjykimi-spitali-modular-tetov-florin-besimi

Djegia e spitalit modular në Tetovë, Etemi dhe Besimi dënohen me 1 vjet e 6 muaj burg me kusht

zubin potok

Protestë edhe në Zubin Potok, kjo është situata aktuale atje

FC939087-EC04-4A47-AB23-0961C3DE7423

Maqedonia e Veriut merr kryesimin me PBEJL

dimitar kovacevski

Kovaçevski: S’ka zgjedhje të parakohshme, qytetarët duan të jetojnë në BE

IMG_2050

Kush i mori kreditë e “lira” qeveritare për ndërtimin e centraleve fotovoltaike?

INFO

NA NDIQ