Përhapën komente raciste në Facebook, kallëzim penal për dy persona në Strugë

Picture of ina-online
ina-online

28/08/2023

Dje në SPB Strugë është bërë intervistë zyrtare me R.S.(36) nga Vevçani pas raportit të dorëzuar nga Ambasada e Fëmijëve “Megjashi” dhe Z.M. nga Shtipi se përmes rrjetit social Facebook kanë bërë komente me çka kanë kryer një krim sipas nenit 394 të Kodit Penal.

Në bisedën zyrtare R.S. ka pranuar veprën, janë siguruar provat e nevojshme dhe pas dokumentimit të plotë të rastit do të bëhet kallëzim penal në Prokurorinë Publike Strugë për shpërndarje të materialit racist dhe ksenofobik përmes një sistemi kompjuterik.

TË FUNDIT
18 minuta
Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro
25 minuta
PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror
1 orë
Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës
2 orë
Në Tetovë dhe Shkup ende po sanohen dëmet nga moti i ligë
2 orë
Mickoski njofton investimin e ri në energjetikë: Sigurohet rrymë për 100 mijë amvisëri, 630 punësime të reja

ME TE LEXUARA

4 orë
Paradite mot me diell, pasdite mundësi për shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima
1 ditë
Sot bëhet varrimi i gazetarit Isuf Kadriu
20 orë
Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve
4 orë
Kuvendi do t’i plotësojë vendet e deputetëve të cilët u bënë ministra
1 ditë
Cilat janë prioritet e VLEN-it në këtë Qeveri? Flet deputetja Mimoza Musa
19 orë
Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut
3 orë
Maqedonia e Veriut renditet e treta në Evropë sipas shkallës së vdekjeve nga armët e zjarrit

LEXO MË SHUMË

permbarues izvrsitel

Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro

Prokuroria

PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror

mbeturina berllok pastrim

Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës

vershime shkup

Në Tetovë dhe Shkup ende po sanohen dëmet nga moti i ligë

Hristijan Mickoski

Mickoski njofton investimin e ri në energjetikë: Sigurohet rrymë për 100 mijë amvisëri, 630 punësime të reja

Qendra për Menaxhimin e Krizave.112

QMK: Shpëtohet një 16-vjeçare nga një humnerë në Strumicë

gjykata

Tre të plagosur rëndë nga Maqedonia, vendim i çuditshëm i gjykatës austriake

arme statistik

Maqedonia e Veriut renditet e treta në Evropë sipas shkallës së vdekjeve nga armët e zjarrit

KUVENDi parlamenti

Kuvendi do t’i plotësojë vendet e deputetëve të cilët u bënë ministra

INFO

NA NDIQ