Përkulemi para jetës dhe veprës së heroit të madh kombëtar, Gjergj Kastrioti – Skenderbeu

Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/01/2022

Ziadin Sela

Përkulemi para jetës dhe veprës së heroit të madh kombëtar, Gjergj Kastrioti – Skenderbeu, i cili u bë frymëzim për rilindasit në ngritjen dhe zhvillimin e kombit shqiptar.

Në këtë ditë kujtojmë edhe tre dëshmorët e historisë më të re të popullit shqiptar, vëllezërit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, të cilët me rënien e tyre 40 vite më parë i dhanë shpirt kryengritjes për çlirimin e Kosovës dhe lirinë e barazinë e shqiptarëve në të gjitha trojet etnike.

Amaneti i tyre nuk është përmbushur, por vepra e tyre mbetet udhërëfyes për të gjithë ne.
Lavdi!

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

punetor ndertimi

Maqedonia e Veriut ka 9 518 vende të lira të punës

naser zyberi

Ziberi: MPB të punojë me më shumë efikasitet në nxjerrjen e dokumenteve personale

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Propozim-vendimi për rroga më të ulëta të funksionarëve dhe deputetëve u mbështet nga Komisioni kuvendor për zgjedhje dhe emërime

gazi-baba

Komuna e Gazi Babës në Shkup ende nuk po zbaton gjuhën shqipe

palevski vanja

Avramovska-Madiq: Palevski do të ekstradohet menjëherë pas kompletimit të dokumenteve administrative

azerbejxhan

Hiqen vizat mes Shqipërisë dhe Azerbajxhanit

Aksidenti-600x360

19-vjeçari përplas me makinë një këmbësor në Çair, të lënduar edhe dy të mitur në makinë

xhaferi-1-750x430

Xhaferi: Korridori 8 do të ndërtohet deri në vitin 2027

matura-shteterore-provimi

Matura shtetërore në RMV do të bëhet në salla sportive për të parandaluar kopjimin

INFO

NA NDIQ