Përleshja në East Gate / VMRO-ja i kërkon dorëheqjen Spasovskit

INA
INA

24/10/2023

VMRO-DPMNE-ja ka reaguar pas përleshjes me armë në qendrën tregtare në Shkup.

Nga kjo parti thonë se ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski duhet të japë dorëheqje.

“Para 3 ditësh ministri tha se tërësisht i kanë shkatërruar grupet kriminale. Sot, në mes të ditës përleshje e re kriminale në qendër tregtare në Shkup. Në këtë qendër tregtare shkojnë të gjitha grupet e njerëzve: të moshuar, të rinj, meshkuj, femra, prindër me fëmijë… Spasovski sërish e mashtroi publikun. Qytetarët nuk janë të sigurt përsëris: Policia nën udhëheqjen e LSD-së dhe BDI-së nuk kanë aspak autoritet. MPB sërish ka vdekur. Në vend që Spasovski të zhvillojë fushatë për president, duhet të japë dorëheqje”, tha Dragan Kovaçki nga VMRO-DPMNE-ja, transmeton TV21.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

TABANOC-696x522

Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

bullgari-maqedoni

OKB: Bullgaria t’i garantojë të drejtat e pakicës maqedonase

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

Bujar Osmani

Osmani: Shqiptarët përdoren si temë rezervë për pozicione më të mira elektorale nga partitë nacionaliste maqedonase!

vucic

Vuçiq: Infrastrukturë gazi edhe drejt Maqedonisë së Veriut!

lsdm vmro

Vrasësi dhe vrasjet shfrytëzohen për politikë ditore/ VMRO-ja dhe LSDM-ja vazhdojnë të kërkojnë përgjigje nga njëra-tjetra

INFO

NA NDIQ