Përleshje fizike në një shkollë fillore të Gostivarit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

22/03/2022

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në një shkollë fillore të Gostivarit ka ndodhur një përleshje mes nxënësve të klasës së shtatë dhe të tetë.

“Dje (21-mars) në ora 12 e 34minuta në SPB Tetovë është raportuar për një përleshje fizike në shkollën fillore të Gostivarit, në të cilën kanë marrë pjesë dy grupe prej disa personash, kryesisht nxënës të klasës së shtatë dhe të tetë. Njëmbëdhjetë prej të përfshirëve në përleshje tashmë janë identifikuar dhe në prani të përfaqësuesit të Qendrës për çështje sociale dhe inspektorit për delikuencë të të miturve nga Departamenti i Punëve të Brendshme të Gostivarit janë thirrur për bisedë informative. Janë marrë masat dhe aktivitetet për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të rastit, kështu që rasti do të pasohet nga parashtresat përkatëse”, thuhet në njoftimin e policisë, pas mos skatësuar se për cilën shkollë konkretisht bëhet fjalë. /Alsat.mk

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zgjedhjet-maqedoni

Në Dibër dhe Qendër Zhupë më shumë votues sesa banorë

bujar osmani

Bujar Osmani: Në Kosovë flamuri shqiptar nuk është zyrtar, në Maqedoni është obligim i kryetarëve të komunave

oliver spasovski

Spasovski: Nuk dorëzohemi, pensionin minimal e rrisim në 20 mijë denarë

anita-angellovska bezhovska

Angellovska- Bezhoska paralajmëron ulje deri në 4 % të inflacionit

Screenshot_2024-04-19-19-07-50-881_com.android.chrome-edit

Prani e madhe e njësive policore në Haraçinë të Shkupit

Klasa_zbrazet_Banka-600x347-1

MASH i ka njoftuar shkollat se ditët jopune për shkak të zgjedhjeve do të punohen të shtunave

Taravari: Derisa Fronti improvizon teatër të fëmijëve, VLEN dëgjon hallet e popullit

qeveria-serbe-vucic

Vuçiq në ankth nga fitorja e VLEN-it në Maqedoni

zjarr

Zjarret në Parkun Kombëtar “Sharr”, për një muaj digjen mbi 400 hektarë

INFO

NA NDIQ