Përleshje me armë tek rruga e ‘Plastikave’ në Shkup, ka të plagosur

Picture of ina-online
ina-online

27/05/2024

Pak para mesnate në Shkup ndodhi një incident me armë zjarri në rrugën e njohur të ‘plastikave’, me ç’rast raportohet për tre të plagosur.

Siç mëson INA, incidentit i ka paraprirë një përleshje fizike midis disa personave, që më pas ka përfunduar me shkrepje armësh.

Siç mësohet jozyrtarisht nga përleshja e armatosur, tre veta janë të plagosur, njëri prej të cilëve është në gjendje të rëndë.

Forca të mëdha policore kanë dalur në vendin e ngjarjes. MPB ende nuk ka dal me njoftim paraprak për incidentin. Njëri nga të plagosurit në gjendje të rëndë është dërguar në Spitalin “Shën Naum Ohri”, dhe dy të tjerët në qendrën klinike. (INA)

TË FUNDIT
4 orë
Gjermania nis me këmbë të mbarë, fitore të thellë 5:1 me Skocinë
5 orë
ZNAM e Dimitrievskit caktoi emrat e ministrave
6 orë
Do të marrin nga 2000 euro në muaj, gjithsej 36 ish-deputetë kanë kërkuar dhe kanë marrë apanazh
7 orë
BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës
7 orë
Me sukses është shmangur një skandal eventual! Siljanovska në Samitin në Shkup e shmangu përdorimin e emrit të shtetit

ME TE LEXUARA

18 orë
“Uragani KUQEZI”/ Mbi 50 mijë shqiptarë do jenë në ndeshjen e Kombëtares me Italinë në “Signal Iduna Park”
13 orë
Sulejmani: Teatri i Tetovës do të hapet gjatë mandatit tim!
11 orë
Nga mesnata, shtrenjtohen derivatet e naftës
17 orë
MPB-ja shpalos detaje nga vrasja e dyfishtë në Kratovë
13 orë
BFI nuk e njeh vendimin e Gjykatës: Selver Xhemaili është myfti i Tetovës
10 orë
Ahmeti: Të mos përsërisim gabimet e së kaluarës, ky shtet mund të qëndrojë vetëm në mirëkuptimin në mes shqiptarëve dhe maqedonasve
17 orë
Pse e kërcënoi Shqipëria Maqedoninë gjatë luftës së Kosovës? Tregon Pandeli Majko
13 orë
Dyert e shkollave të hapura por nuk ka nxënës
9 orë
Sondazhi i fundit i IPSOS: Koalicioni Vlen 7,8%, Fronti 6,9% (Foto)

LEXO MË SHUMË

IMG_3097

Gjermania nis me këmbë të mbarë, fitore të thellë 5:1 me Skocinë

Maksim Dimitrievski

ZNAM e Dimitrievskit caktoi emrat e ministrave

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

Do të marrin nga 2000 euro në muaj, gjithsej 36 ish-deputetë kanë kërkuar dhe kanë marrë apanazh

BDI selia

BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

gordana siljanovska davkova

Me sukses është shmangur një skandal eventual! Siljanovska në Samitin në Shkup e shmangu përdorimin e emrit të shtetit

fronti evropian vlen

Sondazhi i fundit i IPSOS: Koalicioni Vlen 7,8%, Fronti 6,9% (Foto)

ali ahmeti

Ahmeti: Të mos përsërisim gabimet e së kaluarës, ky shtet mund të qëndrojë vetëm në mirëkuptimin në mes shqiptarëve dhe maqedonasve

derivate nafta dizeli benzin

Nga mesnata, shtrenjtohen derivatet e naftës

buka-market

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: Na shtrenjtojnë kafshatën e gojës

INFO

NA NDIQ