Përleshje mes tifozëve “Komitët” të Shkupit me “Çkembari” të Manastirit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

26 Mars, 2023

Derbi në Ligën e Parë të Hendbollit të Maqedonisë ndërmjet Vardar 1961 dhe Eurofarm Pelisterit është ndërprerë pasditen e sotme në Shkup për shkak të incidenteve të rënda të shkaktuara nga tifozët, përcjell Klan Maqedoni.

Ndeshja u ndërpre në minutën e 17-të me rezultat 6-6, pasi tifozët mysafirë me të hyrë në sallën “Jane Sandanski” filluan të gjuanin mjete piroteknike në drejtim të tifozëve vendas, ndërsa tifozët e Vardarit u kundërpërgjigjën duke hyrë në fushë duke hedhur shishe dhe objekte të forta, njofton a1on.

Ndeshja është ndërprerë dhe të dyja skuadrat janë larguar nga fusha./KlanMacedonia

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

parking-oh

Nesër hyn në fuqi tarifa verore e parkingut në qytetin e Shkupit

xhaka-zvicra

Çfarë thotë selektori i Zvicrës për Granit Xhakën?

manchester chelsea

Manchester United zyrtarizon marrëveshjen e re me mbrojtësin e krahut

IMG_1719

NATO vë në gatishmëri trupa shtesë për dislokim në Kosovë

IMG_1720

VMRO-Popullore do të votojë për ndryshimet kushtetuese

mesic

Mesiq: Maqedonia qëmoti duhej të ishte anëtare e BE-së

messi

Messi i jep 10 ditë kohë Barcelonës

sylvinho

“Euro 2024”/ Ja kuqezinjtë e përzgjedhur nga trajneri Sylvinho për sfidat e qershorit

kfor rakiq

VIDEO/Ushtari i KFOR-it ia numëron Rakiqit dhunën e serbëve: S’lejojmë të përsëritet më

INFO

NA NDIQ