Përlotet Emina Çunmulaj, tregon arsyen e dhimbshme pse vendosi t’i presë flokët

0

Ajo është rol i një femre të bukur, thjeshtë dhe plotë mirësi.

Modelja shqiptare, Emina Çunmulja ka arritur të kthehet në një person që admirohet për figurën e saj të qiltër.

Modelja përmes një potimi në Instagram gjatë ditës së sotme ka treguar se ka bërë një ndyshim në pamje duke shkurtuar flokët.

Por, më pas një një video të publikuar ajo ka shpjeguar arsyen e dhimbëshme se çka e ka shtyerë ta bëjë një gjë të tillë. Ajo mes lotësh ka treguar humbjen e nënës nga kanceri.

“Unë mendoj ndryshe. Unë nuk mendoj se në jetë, duhet të mendosh gjithë kohës sesi po të shikon bota, apo si mendon ti se do të shikojë bota. Unë mendoj se ti duhet të jesh ashtu siç do ti ta shikosh veten. Nëse do ta shikosh veten me flokë të shkurtër, bëji flokët e shkurtër. Nëse do ta shikosh veten me flokë të gjatë, mbaji të gjatë” ka thënë Emina.

“Pesë vite e gjysmë më parë humba mamanë, siç mund ta dini, për shkak të kancerit. Në muajin e gjashtë, mbaj mend se fillova të ndihesha në faj. Unë kisha flokë të bukur të gjatë. Për shkak të kimioterapisë, mbaj mend se për time më ishte e tmerrshme të mbetej pa flokë. Kështu që, vendosa t’i prisja flokët dhe t’i dhuroja për bamirësi”, vazhdoj tutje Emina.

Kujtojmë, që Emina prej vitesh jeton në Amerikë, ajo është e martuar me miliarderin iranian Sam Nazarian dhe ka dy fëmijë.