Përmbytet Prishtina

Picture of ina-online
ina-online

16/06/2023

Reshjet e mëdha të shiut që ranë të enjten pasdite në Prishtinë kanë shkaktuar vërshime në lagjet “Dardania” dhe “Lakërishtë” në kryeqytet.

Tuneli te Stacioni i Autobusëve është tërësisht i mbuluar nga uji.

Përmbytjet në këto lagje kanë shkaktuar vështirësi për autobusët dhe veturat në Prishtinë, raporton KosovaPress.

Drejtori i Shërbimeve Publike në Prishtinë, Ilirik Musliu ka njoftuar se të gjitha ekipet dhe operatorët nga Drejtoria e Shërbimeve Publike janë në teren, duke ndihmuar Drejtorinë për Siguri e Emergjenca dhe Zjarrfikësit.

Shih pamjet nga rrugët dhe lagjet e vërshuara KETU

TË FUNDIT
10 orë
Marrëveshja mes Kosovës dhe ShBA-së, Hovenier: Ky është një hap i rëndësishëm
10 orë
Kurti: SHBA - aleate, mike e partnere historike (VIDEO)
15 orë
Osmani: Rusia përmes satelitit të saj Serbisë paraqet rrezik aktiv për de-stabilizim të rajonit
15 orë
Allen: Asociacioni, hap thelbësor në rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës
15 orë
Ngritet alarmi: Grupet ekstreme serbe në pritje për sulme në veri

ME TE LEXUARA

10 orë
Marrëveshja mes Kosovës dhe ShBA-së, Hovenier: Ky është një hap i rëndësishëm
15 orë
Eksperti amerikan zbulon pse Kurti nuk e bëri lëshimin e madh me Asociacionin: Ja çka do të ndodhë nëse i fiton zgjedhjet e reja
15 orë
Ngritet alarmi: Grupet ekstreme serbe në pritje për sulme në veri
15 orë
Allen: Asociacioni, hap thelbësor në rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës
15 orë
Osmani: Rusia përmes satelitit të saj Serbisë paraqet rrezik aktiv për de-stabilizim të rajonit
10 orë
Kurti: SHBA - aleate, mike e partnere historike (VIDEO)

LEXO MË SHUMË

Hovenier

Marrëveshja mes Kosovës dhe ShBA-së, Hovenier: Ky është një hap i rëndësishëm

kurti liz allen alen

Kurti: SHBA – aleate, mike e partnere historike (VIDEO)

vjosa Osmani

Osmani: Rusia përmes satelitit të saj Serbisë paraqet rrezik aktiv për de-stabilizim të rajonit

Elizabet Alen Liz Allen

Allen: Asociacioni, hap thelbësor në rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës

veriu policia manastir

Ngritet alarmi: Grupet ekstreme serbe në pritje për sulme në veri

david kanin

Eksperti amerikan zbulon pse Kurti nuk e bëri lëshimin e madh me Asociacionin: Ja çka do të ndodhë nëse i fiton zgjedhjet e reja

albin kurti taravari vlen

Krerët e VLEN-it sot takohen me Albin Kurtin në Prishtinë

shkelzen-gashi

Gashi: E kuptueshme sjellja Ramës sepse Albini ja shkatërroi karrierën në Kosovë, Maqedoni, Luginë…

asambleja-kie-keshilli-i-evropes

Mbahet mbledhja e Komitetit të Ministrave të KiE-së, Kosova s’është në rend dite

INFO

NA NDIQ