Përmbytet varka në liqenin e Ohrit, shpëtohen tre persona nga policia

INA
INA

01/08/2023

Policia për mbikëqyrje kufitare “Liqeni i Ohrit” sot intevenoi për shpëtim gjatë situatës me përmbytjen e një varke me vela në ujërat e liqenit.

Intevenimi vijoi pasi më parë rreth orës 17:45 në SPB Ohër ishte denoncuar se ishte përmbytur një objekt lundrues në ujërat e Liqenit të Ohrit.

laplaza
Rreth orës 18 objekti lundrues është gjetur dy kilometra nga bregu dhe ishte konfirmuar se bëhet fjalë për përmbytje të një varke me vela në të cilën kishte tre persona.

Siç informoi zëdhënësi i SPB – Ohër, Stefan Dimovski, personat e moshës 53, 50 dhe 49- vjeçare, të gjithë nga Shkupi, janë gjetur në gjendje të mirë shëndetësore, pa lëndime dhe sipas dëshmisë së tyre shkak i aksidentit ka qenë era e fortë.

Ekipet e policisë së liqenit e kishin kthyer varkën e përmbytur në gjendje lundruese, ndërsa personat janë dërguar në objektin akomodues.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stefan bogoev

Bogoev: Jam i sigurt për një fitore të dyfishtë në zgjedhjet e Frontit Evropian

arben taravari ziadin sela

Arben Taravari: ASH e fortë dhe unike, ka vite që lexojmë lajme për përçarje

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Gjykata jep detaje, ja si ndodhi vrasja e Liridonës

3fb9fdb9-5211-407a-a732-9132e4550a33-1392x815

Mexhiti, Kasami dhe Gashi takojnë Islam Aliajn, deputetin shqiptar në Zvicër

Ilire Dauti

Deputetja që zhvillon betejën për shqiptarët pa nënshtetësi

leonardi naimi

“Ti rri këtu”, vëllai i Liridonës tregon si ua fshehu Naimi skenarin e vërtetë të vrasjes

policia-franceze-france

Sulm në Paris me thikë e çekan: Një person i vdekur, dy të plagosur

Boban Stefkovski Gazi Baba

LSDM: Kryetarët e VMRO-së marrin 1500 euro rrogë, ndërsa qytetarëve të Gazi Babës u kanë borxhe

spitali - Gaza

Dita e 57 e LUFTËS! Më shumë se 15 mijë viktima në Gaza, Hamas “breshëri raketash” në Tel Aviv, Izraeli: Nuk ka armëpushim

INFO

NA NDIQ