Përmes AI-s, një përdorues shndërron në video imazhin e famshëm që ka bërë xhiron për vite në internet

INA
INA

01/12/2023

Përdoruesi i rrjetit social X e ka shndërruar në video, imazhin (‘meme’) e famshëm përmes teknologjisë së Inteligjencës Artificiale.

Përdoruesi i rrjetit social X e ka shndërruar në video, imazhin (‘meme’) e famshëm përmes teknologjisë së Inteligjencës Artificiale.

Imazhi apo meme-ja që paraqet tre persona ka bërë xhiron me vite të tëra nëpër rrjetet sociale nga përdorues e faqe të shumta.

Inxhinieri, i njohur me llogarinë @fofrAI arriti që këtë meme ta shndërrojë edhe në video të shkurtër, duke krijuar një vazhdimësi të kësaj fotografie.

Me zhvillimin e teknologjisë së Inteligjencës Artificiale janë lansuar edhe platforma të veçanta për krijimin e videove të shkurta përmes imazheve ekzistuese.

Përveç këtyre platformave, ekzistojnë edhe të tjera ndër to edhe programet sikurse për të gjeneruar foto vetëm nga teksti, dhe programe për gjenerimin e zërit të artistëve të famshëm.

Me “shpërthimin” e chatbotit ChatGPT, programet që janë të fuqizuar nga AI po lulëzojnë në mesin e shumë përdoruesve.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bitcoin

Vlera e Bitcoin shkon në mbi 65,000 dollarë – duke iu afruar nivelit më të lartë të të gjitha kohërave

190719_ROBOTET_12_8

Në një kompani suedeze, një chatbot bën punën e 700 njerëzve – në një muaj ai pati 2.3 milionë biseda

whatsapp-main-600x360

WhatsApp shfaq shenjat e para të funksionit për komunikim ndër-platformë

chat-gpt

Elon Musk padit krijuesin e ChatGPT OpenAI

nasa2

A do të jetë në gjendje NASA të sjellë mostrat e Marsit në Tokë?

sulmohet-bursa-kriptografike-coinmama-450-mije-perdorues-te-prekur_5c687ba63612e

SHBA, Britania dhe Bashkimi Europian godasin grupin famëkeq të krimit kibernetik

openAI

Mediat po paditin OpenAl dhe Microsoft

viber

Viber prezanton funksionin e ri

maserati

Modeli i ri nga Maserati do të dalë në shitje këtë verë

INFO

NA NDIQ