Përplasen tre makina në autostradën Lezhë-Laç, ka të plagosur

0

Një aksident ka ndodhur në autostradën Lezhë-Laç në vendin e quajtur ‘Mbikalimi i Patokut’.

Në aksident janë përlasur tre automjete, ku kontretisht mjeti tip Renault me drejtues shtetasin A.L 43 vjeç,banues në Durrës me mjetin tip Benz me drejtues shtetasin N.T 29 vjeç ,banues në Berat dhe mjetin tip Audi me drejtues shtetasin A.M.,19 vjeç, banues në Kurbin.

Si pasojë e aksidentit ka mbetur i plagosur drejtuesi i mjetit Audi, shtetasi me iniciale A.M i cili u transportua në spitalin e Traumës në Tiranë ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor vazhdon veprimet në vendngjarje për sqarimin e rrethanave të aksidentit.