Përplasja “Grupi i Zjarrit” vs Grubi po nxjerr të palarat e BDI-së

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/03/2023

shkruan Abdush Demiri

Përplasjet e fundit të grupit të zjarrit me Artan Grubin po nxjerrin në pah shumë të palara të BDI-së. Deri sa kryeministri harxhonte dhjetëra mijëra euro për t`ia bë qefin vetes në rrjete sociale, Artan Grubi nga ana tjetër, po harxhojka shumë më shumë për financimin e portaleve dhe lajmeve të rrejshme.

Të ishte nxjerrë kjo e dhënë nga opozita, me siguri se do thoshin që e bën nga inati, por kur të palarat e BDI-së i nxjerrin vetë funksionarët e BDI-së kjo po që ka kuptim.

Si duket, kriza nuk ka filluar të zbutet në vendin tonë pikërisht shkaku i keqpërdorimeve të buxhetit të qytetarëve nga vet drejtuesit e pa aftë të kësaj Qeverie, edhe atë në momentin kur qytetarët po ballafaqohen me rritje të çmimit të bukës, e të mos përmendim gjësendet tjera ushqimore.

Komisioni për anti korrupsion dhe prokuroria duhen të jenë më proaktiv ndaj deklaratave publike të funksionarve, ti merr parasysh, kërkojmë që të hapin lëndë dhe të fillojnë hetime, jo vetëm për Artan Sulltanin, por për gjithë funksionarët e BDI-së dhe kësaj Qeverie të pa aftë e të korruptuar.

* Autori sekretar gjeneral i Lëvizjes BESA, postim në facebook

TË FUNDIT
56 minuta
Aksion nga Dogana e Maqedonisë: Sekuestrohen fustane, motoçikleta e cigare
59 minuta
Qeni ngordhi nga i nxehti pasi polici e harroi në veturë!
1 orë
Kush do të financojë stadiumin e Tetovës? Kasami shpreson në ndihmën e Qeverisë
1 orë
Përmendën padinë ndaj Drin Ahmetit, Bexheti porosi VMRO-së: Nuk na frikësoni
1 orë
Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima

ME TE LEXUARA

1 ditë
Fluks i madh i makinave në Qafë Thanë
21 orë
Kallëzim penal kundër Drin Ahmetit dhe personave tjerë për keqpërdorime
56 minuta
Aksion nga Dogana e Maqedonisë: Sekuestrohen fustane, motoçikleta e cigare
1 ditë
Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg
6 orë
Ibrahimi këshillon BDI-në: Angazhoni ekspertë edhe për luftën kundër korrupsionit!
23 orë
“Shtëpi, e ëmbla shtëpi” Vajza të reja lënë diasporën për Kosovën
3 orë
Tetovë, xhipi me targa zvicerane i'a mori jetën 67 vjeçarit me bicikletë dhe iku nga vendi i ngjarjes

LEXO MË SHUMË

63966BD2-B758-4ED5-9370-0599EA2B88F0

Aksion nga Dogana e Maqedonisë: Sekuestrohen fustane, motoçikleta e cigare

policia

Qeni ngordhi nga i nxehti pasi polici e harroi në veturë!

stadiumi tetoves

Kush do të financojë stadiumin e Tetovës? Kasami shpreson në ndihmën e Qeverisë

blerim bexheti

Përmendën padinë ndaj Drin Ahmetit, Bexheti porosi VMRO-së: Nuk na frikësoni

moti shiu

Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima

arben taravari

Taravari – Melsom: Thellimi i bashkëpunimit në shëndetësi

bilall kasami asim izairi

Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!

bia-serbe

Serbia arreston tre spiunë të Maqedonisë së Veriut

kredite denar

Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë

INFO

NA NDIQ