Përplasje e armatosur në një plazh në Floridas, 9 të plagosur

Picture of INA
INA

30/05/2023

Të paktën 9 persona, 3 prej tyre të mitur mbetën të plagosur si pasojë e një shkëmbimi zjarri në një plazh të Floridas.

Ngjarja ndodhi në një resort bregdetar të Hollivudit, gjatë festimeve në plazh për Ditën e Përkujtimit.

Sipas të dhënave paraprake, mendohet se të shtënat kanë ardhur pas një sherri momental mes dy grupesh në plazh. Autoritetet kanë arrestuar një person dhe një i dyshuar i dytë është në kërkim.

Hollywood Beach është një destinacion popullor i vendosur rreth 15 kilometra nga Fort Lauderdale dhe 30 km nga Miami.

TË FUNDIT
17 orë
Stoltenberg: Kina duhet të paguajë për mbështetjen e luftës së Putinit
1 ditë
The Guardian: Von der Leyen në rrugën e duhur për një mandat të dytë në krye të KE
1 ditë
Putin shkarkon zv.ministrat e Mbrojtjes të Rusisë, emëron kushërirën e tij (FOTO)
2 ditë
Trump: Zelensky është biznesmeni më i madh nga të gjithë politikanët deri më tani
2 ditë
Sudani përballet me urinë më vdekjeprurëse në 40 vjet, OKB: Ne kemi nevojë që bota të zgjohet

ME TE LEXUARA

17 orë
Stoltenberg: Kina duhet të paguajë për mbështetjen e luftës së Putinit

LEXO MË SHUMË

Stoltenberg

Stoltenberg: Kina duhet të paguajë për mbështetjen e luftës së Putinit

Ursula Von der Leyen

The Guardian: Von der Leyen në rrugën e duhur për një mandat të dytë në krye të KE

Putin

Putin shkarkon zv.ministrat e Mbrojtjes të Rusisë, emëron kushërirën e tij (FOTO)

donaldtrump

Trump: Zelensky është biznesmeni më i madh nga të gjithë politikanët deri më tani

sudan varferi

Sudani përballet me urinë më vdekjeprurëse në 40 vjet, OKB: Ne kemi nevojë që bota të zgjohet

Makron Macron

The Observer për zgjedhjet franceze: Emmanuel Macron po luan një lojë të rrezikshme

putin-zelenski

Zelensky: Putin nuk do ta përfundojë luftën

haxh-meke

14 të vdekur gjatë pelegrinazhit në Mekë, temperaturat deri në 47 gradë

biden-zelensky

Biden dhe Zelensky nënshkruajnë marrëveshje 10 vjeçare për mbrojtjen

INFO

NA NDIQ