Përralla dimërore në East Gate Mall: Argëtim i pashoq, kënaqësi dhe blerje për të gjithë brezat

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

24/01/2022

Jo të gjithë janë adhurues të temperaturave të ulëta të dimrit në muajin e parë të vitit. Por kjo është arsyeja pse përralla dimërore e janarit në East Gate Mall, e mbushur me argëtim të pashoq, kënaqësi dhe blerje, rezultoi të ishte më shumë se e parapëlqyer për të gjithë brezat.

Këtë të shtunë (22.01.2022), në sheshin qendror të qendrës tregtare më të madhe në rajon, East Gate Mall, fëmijë të panumërt të vegjël, së bashku me prindërit dhe familjet e tyre, ishin dëshmitarë të interpretimit origjinal të drejtpërdrejtë të shfaqjes së kukullave për fëmijë “Ariu i pangopur”. Aktorët profesionistë të Teatrit për Fëmijë dhe të Rinj, me interpretimin e tyre, si dhe duke lexuar disa nga përrallat e parapëlqyera për fëmijë dhe dhuratat nga libraria TRI dhe Literatura, sollën një atmosferë magjike në qendrën tregtare dhe nxitën imagjinatën e fëmijëve.

Atmosfera e relaksuar e së shtunës për vizitorët në East Gate Mall, përveç kohës së kaluar për blerje janari nëpër korridoret e gjera, me ulje nga -50% në -70%, u pasurua edhe me koncertin akustik “Tingujt e Polifonisë”, i cili me fuqinë e instrumenteve muzikore dhe të kërcimit, i ngjante një vepre arti origjinale dhe të gjallërishme, që u shijua nga të pranishmit.

Sidomos për të gjithë fëmijët, East Gate Mall planifikon ta shndërrojë fundin e muajit në një kënaqësi të vërtetë dimri. Krahas punëtorisë së ardhshme argëtuese me kube LEGO për fëmijë, e organizuar nga Krsh, në fundjavën e fundit të muajit (28-30.01.2022), më datë 30.01.2022 (e diel) duke filluar nga ora 12, në të njëjtin vend, në sheshin qendror të East Gate Mall (kati i dytë, te marketi Tinex), vizitorët më të vegjël të qendrës tregtare presin edhe një tjetër shfaqje teatrore, “Rruga e luleve”, pas së cilës do të vijojë edhe leximi i përrallave për fëmijë dhe shumë surpriza, të interpretuara gjithashtu nga Teatri për Fëmijë dhe të Rinj.

Të gjithë entuziastët e guximshëm të sportit kanë mundësinë edhe pak ditë deri më datën 30.01.2022 që t’i bashkohen sfidës së Sport Vision dhe Intersport, “Jep gol dhe fito zbritje”, ku duke provuar fatin e tyre, mund të dëgjojnë radion sportive drejtpërdrejt, sigurisht në East Gate Mall.

East Gate Mall është e hapur për të gjithë vizitorët çdo ditë nga ora 10 deri në 22:00. Të dielave, dyqanet janë të hapura deri në orën 20:00, kurse restorantet dhe baret deri në orën 22:00.

Në muajin janar, fillo të bësh blerje, të argëtohesh dhe të kënaqesh në East Gate Mall.

https://www.facebook.com/eastgatemall.mk/posts/396965982188765

https://www.facebook.com/eastgatemall.mk/posts/395510079001022

 

TË FUNDIT
1 orë
Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij
1 orë
Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime
1 orë
Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer
2 orë
Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”
11 orë
Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin "pro" BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër "ata janë të kapura"

ME TE LEXUARA

18 orë
Zjarrfikësit ankohen për paga të ulëta
2 orë
Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”
1 ditë
Rivotim në shtatë vendvotime në njësinë e pestë dhe të gjashtë zgjedhore të mërkurën
18 orë
Shkolla e re fillore e Vizbegut, nis me punë këtë vit shkollor
1 orë
Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer
23 orë
Një i vdekur dhe dy të lënduar nga aksidenti i rëndë në autostradën Shkup – Kumanovë
17 orë
EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik "GENERALKA WEEKEND 24"
1 orë
Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime

LEXO MË SHUMË

keshilli-gjyqesos-

Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij

zgjedhjet-maqedoni

Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime

mexhiti izet

Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer

keshilli-gjyqesos-

Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”

IMG_2237

Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin “pro” BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër “ata janë të kapura”

Screenshot_2024-05-20-22-03-17-614_com.android.chrome-edit

“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit

kastriot-rexhepi

Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

INFO

NA NDIQ