Përse ishin në kate të ndara? Rama: Nuk e dija që Albin Kurti do të vinte në stadium

INA
INA

20/10/2023

Kryeministri shqiptar Edi Rama, ka teguar se përse nuk ishin bashkë në stadium me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

I pyetur se pse ai dhe kryeministri i Kosovës Albin Kurti u ulën të ndarë në stadium kur u zhvillua ndeshja Shqipëri-Çeki, kryeministri Rama e cilësoi çështje protokolli, duke shtuar se nuk kishte asnjë dijeni se homologu i tij do të ishte në Tiranë atë ditë.

–Nga ju buron kjo mëri, ky nervozizëm me Albin Kurtin?

Edi Rama: S’kam asnjë nervozizëm me Albin Kurtin.

-Duket edhe kur përmendet emri i Albinit sikur bëheni nervoz.

Edi Rama: Fare, fare…Këto janë muhabete kot.

-Si janë raportet tuaja?

Edi Rama: Emri iu përmend vetëm njëherë dhe mund ta përmendësh disa herë dhe unë flas me shumë kënaqësi për Albinin se ka shumë gjëra…

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shqipnje me yll

Sot, dita e flamurit “me yll”: cili është “Nëntori i Dytë” komunist me skenar nga Kadare?

parada tirane

Kush është personi që imitoi Skënderbeun në Paradën e 111 vjetorit të Pavarësisë? (VIDEO)

vlora

Sot 29 Nëntori, dita e Çlirimit të Shqipërisë, politika feston e ndarë

Erald Kapri

Kush e financoi shpalljen e pavarësisë? Flet historiani i njohur shqiptar (VIDEO)

valle mergimtar flamuri kuq e zi diaspora

Surprizë e veçantë në Aeroportin e Tiranës/ Turistët e huaj kërcejnë vallet shqiptare në festën kuq e zi

sali berisha

Berisha në Vlorë: Betohem para varrit të Ismail Qemalit, se do e paketoj Edi Ramën e do e dërgoj në Beograd. Vitin tjetër do e zhduk nga pushteti dhe Tirana

parada tirane333

111-vjetori i Pavarësisë/ “Parada e Shqiptarëve” në Tiranë (VIDEO)

Blinken

Blinken uron Shqipërinë për festën e Pavarësisë: Krenarë për aleatë si ju

Rama Kurti. vlore

Dita e Pavarësisë bën bashkë Ramën dhe Kurtin, mbahet ceremonia në Vlorë (VIDEO)

INFO

NA NDIQ