Përse shqiptarja 25-vjeçare e vrau irakienin në Gjermani ?

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/01/2022

Prokuroria publike e Koblencit po heton një shtetase shqiptare 25-vjeçar, e dyshuar për vrasje nga pakujdesia. E dyshuara akuzohet për vrasjen e një shtetasi 37-vjeçar gjerman me origjinë irakiane, në banesën e saj në Koblenc, mbrëmjen e 26 dhjetorit 2021 pas mosmarrëveshjeve të mëparshme.

E akuzuara, e cila deri më tani nuk ka qenë e përfshirë në akuzë, u arrestua provizorisht dje në banesën e saj dhe po atë ditë u soll para gjykatësit përgjegjës hetues të Gjykatës së Rrethit në Koblenc, informon portali Shtegu. Me kërkesë të prokurorisë publike të Koblencit, kjo e fundit ka lëshuar një urdhërarrest për shkak të rrezikut të arratisjes. E akuzuara tani ndodhet në paraburgim në institucionin korrektues.

Hetimi vazhdon. Deri më tani janë të paqarta shkaqet e mosmarrëveshjes dhe motivi i të akuzuares. Për arsye hetimesh taktike, aktualisht nuk mund të jepen informata të mëtutjeshme.

TË FUNDIT
1 ditë
Kapet kosovari në Zvicër me pasaportë kroate false, punoi si murator
2 ditë
Padova mbështet fuqishëm Muharrem Salihun për Eurodeputet
2 ditë
Fondacioni UBT Jim Xhema shpall thirrje të hapur për bursa për talentët e rinj shqiptarë
2 ditë
Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë
3 ditë
LeCanton27: Tenisti serb Gjokoviq i njohur për skandale do luajë në Gjenevë. A do të fyejë 300.000 shqiptarë në Zvicër me provokimet e tija tashmë tradicionale, shovensite dhe raciste

ME TE LEXUARA

1 ditë
Kapet kosovari në Zvicër me pasaportë kroate false, punoi si murator

LEXO MË SHUMË

zvicra

Kapet kosovari në Zvicër me pasaportë kroate false, punoi si murator

muharrem salihu mergimtar diaspore padova

Padova mbështet fuqishëm Muharrem Salihun për Eurodeputet

fondacioni Xhim xhema

Fondacioni UBT Jim Xhema shpall thirrje të hapur për bursa për talentët e rinj shqiptarë

mustafe veseli investitor

Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë

novak-gjokovic

LeCanton27: Tenisti serb Gjokoviq i njohur për skandale do luajë në Gjenevë. A do të fyejë 300.000 shqiptarë në Zvicër me provokimet e tija tashmë tradicionale, shovensite dhe raciste

altrim mamuti

Tetovari diplomon në Columbian University në New York me bursë universitare!

adi edi veseli 1

Vëllezërit struganë Adi dhe Eddie Veseli janë një histori suksesi në Amerikë

muharrem salihu ema bonino

Emma Bonino: Ja pse mbështes kandidaturën e Muharrem Salihut për Parlamentin Europian

xhevat limani

Xhevat Limani: Në Amerikë pashë hartën… Këto shtete nuk do të ekzistojnë në vitin 2034

INFO

NA NDIQ