Persona të panjohur gjuajnë me gurë trenin e linjës Tabanoc – Shkup

Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/03/2022

Ministria e Brendshme informoi se persona të panjohur kanë gjuajtur me gurë trenin e linjës Tabanoc – Shkup.

Siç bëhet e ditur treni është sulmuar në afërsi të fshatit Llopat të Kumanovës, përcjell INA.

“Më datë 14.03.2022 është raportuar se në ora 21.25 në pjesën e hekurudhës ndërmjet stacionit hekurudhor Karposh dhe stacionit hekurudhor Kumanovë, në vendkalimin rrugor që çon në fshatin Llopat, Kumanovë, disa persona kanë gjuajtur me gurë trenin e udhëtarëve që ka lëvizur në linjë. Tabanovc – Shkup. Treni u dëmtua, ndërsa asnjë pasagjer apo personel nuk u lëndua. Po merren masa për zbardhjen e rastit”, theksoi MPB. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1059

Reagimet nga SHBA, Franca, Britania dhe Egjipti

raketa

Izraeli: Do përgjigjemi ndaj çdo shteti që lejon kalimin e dronëve nga Irani

IMG_1058

Irani thotë se ka përfunduar me sulmin ndaj Izraelit, i kërkon SHBA-së të “qëndrojë larg”

bujar osmani

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Osmani: Dje paralajmërova, t’i themi stop fushatës së zezë dhe luftës hibride

IMG_1055

Mexhiti në Kumanovë: Na duhen njerëz që punojnë, e jo që flasin dhe zhvasin

IMG_1054

Taravari: Fitorja jonë vjen për shkak të bashkimit, nuk ka alternativë tjetër përveç ndryshimit

08640000-0a00-0242-2f7c-08d9c5599401_w408_r1_s

Irani nis dronë drejt Izraelit si shenjë hakmarrjeje

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

INFO

NA NDIQ