FOTO/ Përurohet shtatorja e heroit Kadri Zeka në Gjilan, Ahmeti: Lavdi veprimtarëve që dhanë jetën për jetësimin e idealeve kombëtare

INA
INA

18/01/2024

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ishte pjesëmarrës në ceremoninë e përurimit të shtatores së veprimtarit të kombit, Kadri Zeka në qytetin e Gjilanit.

Ahmeti në faqen e tij zyrtare në Facebook shkruan se përkujtimi i Kadri Zekës dhe Vëllezërve Gërvalla në 42 vjetorin e rënies së tyre heroike është një akt i lartë i nderimit të veprimtarisë së tyre kombëtare.

Statusi i plotë:

Ishte kënaqësi që me ftesë të kryetarit të komunës z. Alban Hyseni të vizitoja komunën e Gjilanit dhe të merrja pjese në ceremoninë e shpalosjes së shtatores së veprimtarit të kombit, Kadri Zeka në 42 vjetorin e rënies së tij heroike bashkë me vëllezërit Gërvalla.
Përgëzova kreun e komunës dhe qytetarët e Gjilanit për këtë akt fisnik të nderimit të një prej figurave më markante të kauzës kombëtare për lirinë e Kosovës dhe ju urova punë të mbarë në jetësimin e programit të tyre për jetë më cilësore.
Lavdi e përjetshme Kadri Zekës dhe të gjithë veprimtarëve të kombit që dhanë jetën në shërbim të përjetësisë së idealeve kombëtare!

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi ahmeti merko

Dega e BDI-së në Strugë a do ta pranojë Ziadin Selën si bartës të listës së përbashkët për deputetë, flet Shaqiri?

gazmend hoxha tasevski

Policia e Kosovës dhe e Maqedonisë së Veriut bashkë në luftën kundër krimit ndërkufitar

krenar lloga

Lloga: Gjykata të veprojë njëjtë edhe me rastet tjera ku ka pasur shkelje të afateve kushtetuese

Abdush Demiri

Abdush Demiri nga opozita shqiptare u zgjodh anëtar i KSHZ-së

Talat Xhaferi

VLEN: Talat Xhaferi tradhtoi universitetet shqiptare, edhe si kryetar kuvendi, edhe si kryeministër

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Parlamenti nuk votoi zgjatjen e vlefshmërisë së pasaportave të vjetra

lirim shabani jusuf ut

Universiteti i Tetovës dhe Agjencia e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore (MALMED), nënshkruan memorandum bashkëpunimi

Oher

Paralajmërime të rrejshme për bombë në disa objekte në Ohër

Mladen cadikovski

Çadikovski në “Poligraf”: Të mos lejojmë të keqpërdoremi, gazetarët të kontrollojnë informacionet që vijnë nga politikanët

INFO

NA NDIQ