Pesë emra të rinj në listën e Milanit

Picture of INA
INA

13/05/2023

Një vit më parë u shpall kampion të Italisë, por këtë sezon Milani rrezikon të mbetet edhe jashtë zonës Champions, pasi aktualisht mban vendin e pestë dhe është thuajse i eliminuar nga gjysmëfinalet e këtij kompeticioni.

Kuqezinjtë kanë vuajtur jo pak organikën e cunguar, teksa drejtuesit për sezonin e ardhshëm janë duke planifikuar një revolucion në skuadër, me plot 5 emra të rinj që do të synojnë t’i sjellin në dispozicion të Piolit.

Alvaro Morata është një nga objektivat kryesorë të kuqezinjve, që shohin sulmuesin spanjoll si të duhurin për ta afruar, duke qenë se ka eksperiencë në Itali dhe në nivele ndërkombëtare.
Sulmuesi tjetër është Marko Arnautoviç, lojtari i kombëtares austriake është emri i dytë për repartin e sulmit milanez. Arnautoviç ka pasur eksperienca në Angli, Gjermani apo edhe Itali, madje në moshë të re ka qenë pjesë e Interit të Mourinhos.

Në repartin e mesfushës dëshira e madhe është Ezequiel Palacios, lojtari i Bayer Leverkusen dhe kombëtares argjentinase. Së fundmi lojtari ishte pjesëmarrës edhe në “Qatar 2022”, ku u kurorëzua kampion bote me kombëtaren “Albiçeleste”.

Dy emrat të cilët mbyllin listën e “Kuqezinjve” janë dy mesfushorët e Chelsea, Carney Chukwuemeka dhe Ruben Loftus-Cheek. Të dy lojtarët nuk po gjejnë hapësira në skemën e Lampard dhe mbingarkesa në organikë në stolin e Chelsea-t, sjell dëshirën e drejtuesve të nxjerrin në merkato këta dy futbollistë.

TË FUNDIT
1 orë
Shqiptarët ngacmojnë yllin 16-vjeçar të Spanjës: T’i bëjmë ne detyrat e shkollës, vetëm mos na bëj gol…
1 orë
10 milionë euro, klubet e Serie A bëjnë gati “çekun” për Mario Mitajn
1 orë
Altin Lala: Serbët të heshtin se e dimë çfarë ndodhi në Beograd
2 orë
Me këtë formacion Sylvinjo po përgatitet kundër Spanjës?!
4 orë
Portugalia ‘çok’, Turqia ‘jok’!

ME TE LEXUARA

2 ditë
Roberto Baggio rrahet dhe mbahet peng së bashku me familjen në vilën e tij
1 ditë
Kontratë 2 vjeçare dhe me opsion rinovimi, Jasir Asani arrin marrëveshjen me ekipin e La Liga
4 orë
Portugalia ‘çok’, Turqia ‘jok’!
2 ditë
Fillon Copa America, Argjentina e nis mbrojtjen e titullin me fitore ndaj Kanadasë
1 ditë
E shpjegon UEFA: Ja çfarë i duhet Shqipërisë për të kaluar grupin

LEXO MË SHUMË

IMG_3507

Shqiptarët ngacmojnë yllin 16-vjeçar të Spanjës: T’i bëjmë ne detyrat e shkollës, vetëm mos na bëj gol…

mitaj

10 milionë euro, klubet e Serie A bëjnë gati “çekun” për Mario Mitajn

IMG_3505

Altin Lala: Serbët të heshtin se e dimë çfarë ndodhi në Beograd

kombetarja mitaj asani bajrami

Me këtë formacion Sylvinjo po përgatitet kundër Spanjës?!

IMG_3501

Portugalia ‘çok’, Turqia ‘jok’!

Screenshot_4-16-600x360

Gjeorgjia barazon me Çekinë, shpresë për Shqipërinë

broja sylvinjo silvinjo

Armando Broja rikthehet titullar? Finalja me Spanjën, ja tri lëvizjet e Silvinjos te Kombëtarja shqiptare

euro 2024 gjermani

Tri ndeshje sot në EURO 2024, kemi se çfarë të shohim

mirlind daku

Ofendoi tifozët e Maqedonisë së Veriut, Dënimi i parë për Mirlind Dakun vjen nga klubi i tij rus, Rubin Kazan

INFO

NA NDIQ