Pesë klube të mëdha e duan transferimin e sulmuesit Folarin Balogun

Picture of INA
INA

06/07/2023

Sulmuesi nën pronësi të Arsenalit, Folarin Balogun është subjekt i interesimit nga pesë klube të huaja këtë afat kalimtar të verës.

Sulmuesi i ri ka të ngjarë të largohet nga Topçinjtë në afatin kalimtar të verës për një tarifë të konsiderueshme.

Pasi shënoi 21 gola në ligë për Reims në formë huazimi në Ligue 1 sezonin e kaluar, Balogun është një emër që mund t’i sjell para Arsenalit.

Topçinjtë kanë Eddie Nketiah si rezervë për Gabriel Jesus, ndërsa Kai Havertz dhe Leandro Trossard mund të luajnë gjithashtu sulmues qendror.

Sipas mediumi Daily Mail, reprezentuesi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka një çmim prej 50 milionë euro, të cilin shumë pak ekipe mund ta përballojnë.

Arsenalit mund të duhet të shpresojë që një klub i Ligës Premier të vijë për Balogun, pasi klubet e kampionateve tjera vështirë se mund ta paguajnë.

Skuadra si Milani, Interi, skuadrat franceze Marseille dhe Monaco, si dhe RB Leipzig i Gjermanisë janë të gjithë të interesuar, por kurrë nuk do të bëjnë ofertë të nivelit që kërkohen nga Arsenali për Balogun.

TË FUNDIT
5 orë
Mbappe kërkon durim: Për disa ditë nënshkruaj me klubin e ri
5 orë
U zyrtarizua te Bayern Munich, Kompany thotë fjalët e para: Është një nder i madh të punosh për këtë klub
5 orë
Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038
5 orë
​Publikohet lista e përfaqësueses së Kosovës (LISTA)
5 orë
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

ME TE LEXUARA

2 ditë
Mbape e thotë sërish: Jam i dashuruar pas Milanit
5 orë
U zyrtarizua te Bayern Munich, Kompany thotë fjalët e para: Është një nder i madh të punosh për këtë klub
2 ditë
Jasir Asani, i vetmi shok skuadre që kujtohet për Cikalleshin!
5 orë
Mbappe kërkon durim: Për disa ditë nënshkruaj me klubin e ri
2 ditë
Rodrygo nuk e ka nijet largimin nga Reali
1 ditë
Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin
1 ditë
Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë

LEXO MË SHUMË

ps mbappe

Mbappe kërkon durim: Për disa ditë nënshkruaj me klubin e ri

Vincent Kompany

U zyrtarizua te Bayern Munich, Kompany thotë fjalët e para: Është një nder i madh të punosh për këtë klub

TOPI-I-ARTE

Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

kosova futboll

​Publikohet lista e përfaqësueses së Kosovës (LISTA)

flick

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

bonucci

Leonardo Bonucci përshëndetet nga futbolli i luajtur me një video emocionuese

duka cana

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

Jasir Asani

“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian

Liga e Evropes Europa League

Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë

INFO

NA NDIQ