Pesë muaj më vonë, shkëlqen Neymar…

ina-online
ina-online

03/08/2023

Paris Saint-Germain mbylli turin aziatik me një fitore 3-0 ndaj koreano-jugorit Jeonbuk, një ndeshje e shënuar nga rikthimi i Neymar, pesë muaj pas ndërprerjes për shkak të një dëmtimi në kyçin e këmbës.

Ylli brazilian shënoi dy gola (40’ dhe 83’) duke shkëlqyer në këtë ndeshje të tij të pare pas pesë muajsh.

Në këtë ndeshje shënoi edhe Asensio (88’) golin e pare me fanelën e Parisit. Portugezi Danilo Pereira ishte në fushë me kohë të plotë, Nhaga Serif u largua në 69′, ndërsa Vitinha u largua nga Luis Enrique.

Nuno Mendes (i dëmtuar) dhe Renato Sanches (do të largohet) nuk ishin një opsion, siç nuk ishte edhe Kylian Mbappé, i cili, kujtojmë, u përjashtua nga ky turne.

Vëllai i tij Ethan Mbappe filloi në mesfushë dhe u largua në 62′ për t’i lënë vendin ish-lojtarit të Sportingut, Manuel Ugarte.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

E ardhmja e Brojës në Itali? Ekipi i Serie A planifikon afrimin e sulmuesit “kuqezi” në janar

Luis Suarez

Suarez nuk pushon ja ku do vazhdoj karrierën

ardian ismajli

Ismajli për mediat kroate: Shqipëria dhe Kroacia kalojnë grupin në Euro 2024

Ylber Ramadani

Shorti i Evropianit, Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet!

guardiola

Gabimi i jashtëzakonshëm i gjyqtarit, Guardiola: Çfarë t’i them skuadrës dhe tifozëve pas një ndeshje si kjo?

Pogba

Pogba u gjobit me 20 mijë euro nga Allegri, për dëgjimin e muzikës me zë të lartë…

Ylber Ramadani

Shorti i Europianit/ Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet!

Pochetino

Pochettino ‘në qiellin e shtatë’: “Ne jemi një ekip i vërtetë”

moscardo-

E duan pesë gjigantët evropianë, por PSG po e fiton garën për sensacionin gjerman

INFO

NA NDIQ