Pesë superushqimet për gratë shtatzëna

Picture of INA
INA

05/10/2023

Shtatzënia është një fazë e rëndësishme në jetën e një gruaje dhe ndryshimet në stilin e jetës së shëndetshme janë të rëndësishme në këtë kohë për mirëqenien e nënës dhe fëmijës.

Është e rëndësishme një dietë e ekuilibruar dhe ushqyese me vitamina esenciale, minerale, proteina, karbohidrate, hekur dhe mikroelementë të tjerë dhe antioksidantë gjatë shtatzënisë.

Përfshirja e ushqimeve të shëndetshme në dietën e rregullt mund të kontribuojë në një shtatzëni më të shëndetshme, të zvogëlojë rrezikun e komplikimeve dhe të sigurojë që nëna dhe foshnja të marrin ushqimin që u nevojitet, “Hindustan Times”, transmeton KlanKosova.tv.

Këto janë pesë super ushqimet kryesore që mund të bëjnë një ndryshim të rëndësishëm në ushqyerjen e një shtatzënie të shëndetshme:

Spinaqi

Spinaqi shpesh mirëpritet si një fuqi ushqyese dhe sigurisht që fiton vendin e tij në listën e superushqimeve për shtatzëninë. I mbushur me vitamina, veçanërisht folate, hekur dhe kalcium, spinaqi luan një rol vendimtar në parandalimin e defekteve të lindjes, mbështetjen e rritjes së kockave të foshnjës dhe ruajtjen e niveleve të energjisë së nënës.

Folati është veçanërisht i rëndësishëm gjatë fazave të hershme të shtatzënisë për të parandaluar defektet e tubit nervor.

Salmoni

Salmoni është një thesar i acideve yndyrore Omega-3. Këto acide yndyrore esenciale janë thelbësore për zhvillimin e trurit dhe syve të foshnjës. Omega-3 gjithashtu ndihmon në uljen e rrezikut të lindjes së parakohshme dhe ofrojnë përfitime anti-inflamatore për nënën. Proteina me cilësi të lartë që gjendet tek salmoni është jetike për zhvillimin e organeve, muskujve dhe indeve të foshnjës. Proteina është thelbësore në ndërtimin dhe zhvillimin e fetusit në zhvillim, veçanërisht gjatë tremujorit të dytë dhe të tretë kur ndodh rritja e shpejtë.

Salmoni është gjithashtu një burim natyral i vitaminës D e cila është thelbësore për përthithjen e kalciumit dhe zhvillimin e kockave të forta.

Avokado

Avokado nuk është vetëm kremoze dhe e shijshme, por edhe një burim i shkëlqyer i yndyrave të shëndetshme, fibrave dhe një shumëllojshmëri vitaminash dhe mineralesh thelbësore, duke përfshirë kaliumin, folatin dhe vitaminën K. Yndyrat e shëndetshme në avokado mbështesin zhvillimin e trurit të foshnjës, ndërsa kaliumi ndihmon në ruajtjen e presionit të gjakut të duhur për nënën, duke reduktuar rrezikun e preeklampsisë.

Për më tepër, përmbajtja e tij e lartë e fibrave lehtëson shqetësimet e zakonshme të shtatzënisë si kapsllëku dhe ndihmon në rregullimin e niveleve të sheqerit në gjak dhe zvogëlimin e rrezikut të diabetit gestacional. Një grup mbresëlënës i vitaminave të avokados, duke përfshirë vitaminën K, E dhe C promovon lëkurë të shëndetshme, funksionin imunitar dhe koagulimin e gjakut.

Kosi grek

Kosi grek është një superushqim për shtatzëninë që jep një sasi të dyfishtë proteinash dhe probiotikësh. Është një burim i pasur i proteinave me cilësi të lartë, thelbësor për zhvillimin e organeve dhe indeve të foshnjës. Ajo që e bën atë veçanërisht të dobishme është përmbajtja e tij probiotike, duke ndihmuar në shëndetin e tretjes dhe duke reduktuar potencialisht problemet gastrointestinale të lidhura me shtatzëninë.

Po ashtu, proteina dhe përmbajtja e ulët e sheqerit e bëjnë atë një zgjedhje të shkëlqyer për menaxhimin e niveleve të sheqerit në gjak gjatë shtatzënisë.

Frutat

Frutat, të tilla si boronicat, luleshtrydhet dhe mjedrat, janë një shtesë e gjallë dhe e lezetshme për çdo dietë shtatzënie. Ato janë të pasura me antioksidantë, fibra dhe vitaminë C. Burimi i bollshëm i vitaminës C, thelbësor për formimin e kolagjenit, mbështet zhvillimin e lëkurës së foshnjës dhe indeve lidhëse. Frutat gjithashtu ofrojnë një sasi të konsiderueshme të fibrave dietike, duke ndihmuar në tretje dhe duke ndihmuar në parandalimin e shqetësimit të zakonshëm të shtatzënisë të kapsllëkut.

Ajo që i veçon frutat si superushqime është përmbajtja e tyre antioksidante, veçanërisht antocianinat dhe kuercetina. Këta antioksidantë shërbejnë si mburoja mbrojtëse për qelizat, duke forcuar sistemin imunitar dhe duke reduktuar inflamacionin – një avantazh i rëndësishëm gjatë shtatzënisë kur trupi është më i ndjeshëm ndaj infeksioneve.

TË FUNDIT
3 ditë
Rreziqet shëndetësore që vijnë nga mizat që prekin ushqimin
4 ditë
VIDEO/Ziberi: Shkalla e vdekshmërisë nga kanceri në Ballkan, shumë më e lartë se sa në BE
5 ditë
Ja kush e shpiku koronavirusin në laborator, kardiokirurgu shqiptar zbulon
5 ditë
Përfitimet e jashtëzakonshme që merrni nga konsumi i shalqirit
6 ditë
Spitali i Qytetit i stërmbushur nga pacientë të ardhur nga Qendra Klinike

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

miza ushqim

Rreziqet shëndetësore që vijnë nga mizat që prekin ushqimin

Bashkim Ziberi

VIDEO/Ziberi: Shkalla e vdekshmërisë nga kanceri në Ballkan, shumë më e lartë se sa në BE

edvin prifti

Ja kush e shpiku koronavirusin në laborator, kardiokirurgu shqiptar zbulon

shalqi bostan

Përfitimet e jashtëzakonshme që merrni nga konsumi i shalqirit

Spitali_Qytetit Shkup

Spitali i Qytetit i stërmbushur nga pacientë të ardhur nga Qendra Klinike

foshnje bebe

14 vajza nën moshën 15 vjeçare u bënë nëna vitin e kaluar në Maqedoni

Klinika-Shkup

Ministria e Shëndetësisë: Është marrë vendim që të bëhet zëvendësimi i pajisjeve të kompresorëve të stacioneve qendrore në Klinika

operim operacion shendetesi

Anulohen rreth 2 mijë ndërhyrje kirurgjike, mjekët akuzojnë autoritetet për neglizhencë

Klinika-Shkup

Nuk dihet se kur do të rregullohet problemi me ajrin në “Nënë Tereza” – Pacientët mbesin në pritje

INFO

NA NDIQ