Pesë të plagosur nga të shtënat në Universitetin Shtetëror Morgan në SHBA

INA
INA

04/10/2023

Pesë persona u plagosën nga të shtënat të martën mbrëma në kampusin e Universitetit Shtetëror Morgan në Baltimore, qyteti më i populluar në shtetin amerikan të Maryland, raportojnë mediat lokale.

Komisioneri i policisë Richard Worley tha se viktimat – katër meshkuj dhe një femër – janë mes moshës 18 dhe 22 vjeç dhe se lëndimet e tyre nuk ishin kërcënuese për jetën, sipas NBC News.

Katër nga pesë janë studentë në universitet, tha shefi i policisë së kampusit Lance Hatcher.

“Besohet se ka pasur tre persona që kanë qëlluar në turmë, asnjë nuk është kapur ose nuk është identifikuar në këtë moment,” tha Ryan Dorsey, anëtar i këshillit të qytetit të Baltimores, në “X”.

Universiteti vendosi të anulojë të gjitha ligjëratat të mërkurën.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ukraine

Rusia ka humbur 338,820 trupa në Ukrainë që nga fillimi i pushtimit

Gaza

G7: Nevojitet veprim urgjent për të minimizuar humbjet civile në Gaza

biden-trump

Biden: Nuk jam i sigurt nëse do të kandidoja përsërsi, nëse Trump nuk do të ishte në garë

Putin

Putin mbërrin në Emiratet e Bashkuara Arabe

Zelenski

Ambasadorja e Ukrainës tregon arsyet pse Zelensky nuk iu drejtua Kongresit amerikan

europa_flamujt

Samiti BE-Kinë përballet me pengesa të mëdha

grat me te fuqishme

Forbes publikon listën e femrave më të fuqishme në botë, kryeson Ursula von der Leyen

An Ukrainian national flag flag waves over the center of Kharkiv, Ukraine's second-largest city, Friday, Feb. 4, 2022. The situation in Kharkiv, just 40 kilometers (25 miles) from some of the tens of thousands of Russian troops massed at the border of Ukraine, feels particularly perilous. (AP Photo/Evgeniy Maloletka)

Rusia gjatë natës ka lëshuar 48 drone mbi Ukrainë, rrëzohen 41

JIM townsend

Townsend: Nuk mendoj se do ketë shpërthim lufte në Ballkan

INFO

NA NDIQ