Petar Bogojeski: Tregojini Afrim Gashit se Maqedonia nuk është Serbi!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

26 Shkurt, 2023

Kryetari i partisë Koncepti Maqedonas, Petar Bogojeski, ka reaguar në lidhje me propozimin e Alternativës, që në Maqedoninë e Veriut të formohet “Asociacioni i Komunave me Shumicë Shqiptare”.

Ai në rrjetin social facebook ka shkruar: Tregojini Afrim Gashit se Maqedonia nuk është Serbi!

Kujtojmë se ideja e Alternativës është bërë publike nga Sekretari i Përgjithshëm , Zeqirija Ibrahimi i cili, ka shkruar se propozimi i tyre mund të jetë një kauzë i cili mund t’i bashkojë të gjitha partitë shqiptare në Maqedoninë e Veriut.

“Ta fillojmë që sot nismën “Asociacioni i Komunave më Shumicë Shqiptare në Maqedoninë e Veriut!” Reciprocitet i bukur dhe, njëherazi, europian, apo?!

Mbase kështu arrijmë edhe te tema e reciprocitetit gjuhësor mes shqipes në Maqedoninë e Veriut dhe serbishtes në Kosovë”, qëndron në një pjesë të postimit të Ibrahimit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1744

Bumçi akuza Ramës: Qëndrimet e tij dobësuan Kosovën, e izoloi me Ballkanin e Hapur

IMG_1737

Fushatë me fotomontazhe ndaj gazetarëve Buzhala, Kabashi dhe Hamidi, reagon AGK

IMG_1736

Guxo: Mbështesim qëndrimin e institucioneve të Kosovës, kryetarët e komunave duhet të punojnë nga zyrat!

Ramush-Haradinaj-5

Haradinaj: Kurti paraqet rrezik për vendin, të largohet menjëherë nga Qeveria

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Tetovë-Shkup, lëndohen pesë persona

Kurti-Bruksel

Kurti: SHBA, partner kyç pavarësisht dallimeve në qasje

tome-gashi

Gashi: Njëri nga arrestuarit në Veri është gjeneral serb…

IMG_1732

Kryeministri Kurti sot duhet mbështetur më shumë se asnjëherë!

Aksidenti-600x360

Aksident tragjik në rrugën Kërçovë – Ohër, një i vdekur dhe disa të lënduar

INFO

NA NDIQ