Petkoviq me një teori të çmendur, thotë se në mesin e Policisë së Kosovës kishte vrasës të paguar

INA
INA

28/09/2023

Kreu i të ashtuquajturës “Zyra për Kosovën” në qeverinë e Serbisë, Petar Petkovic, duket se nuk po e kapërdinë dot faktin që grupi terrorist i kryesuar nga kryeterroristi, Milan Radojicic, u neutralizua nga Njësitet Speciale të Policisë së Kosovës dhe ata që mbeten gjallë u detyruan të iknin maleve e të ktheheshin në Serbi.

Ai ka hedhur në platformën „X“ një teori të çmendur duke pyetur “se a kishte vrasës me pagesë të trajnuar në kampe terroriste në radhët e Policisë së Kosovës, detyra e të cilëve ishte vrasje e serbëve“.

Ai tutje ka thënë se a ishte detyra e ” atyre vrasësve me pagesë” të vrisnin serbët me gjakftohtësi.

“A ishte detyra e atyre vrasëve me pagesë të sjellë në Prishtina nga anë të ndryshme për të vrarë serbët në Banjska me gjakftohtësi“, ka shkruar Petkoviq.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

rip-600x360

Vdes në detyrë në Jarinjë një polic kufitar i Njësisë Speciale

granit plavaa

Të burgosurit tentuan ta sulmojnë Plavën: Tre të dyshuarit për vrasjen e Liridonës shpërndahen në burgje të ndryshme

shaban liridona

Shaban Murseli pretendon se Milaim Zeka i kishte kërkuar Behgjet Pacollit përmes Naim Murselit 100 mijë euro

Liridona ademaj

Avokati Spartak Ngjela flet për rastin e Liridona Ademajt

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Babai takon Naim Murselin në burg: Djali im nuk ka ditur gjë për vrasjen e Liridonës atë natë

liridona

Fëmijët e Liridonës merren nën kujdestarinë e shtetit suedez

punetor

Demolli: Pas janarit vështirë se do të gjenden punëtorë me pagë 600 euro

pacolli pasuria

Pacolli akuzon “disa njerëz” se po tentojnë ta ngatërrojnë publikun rreth vrasjes së Liridonës

liridona

Publikohet video nga restoranti ku Naimi i çoi fëmijët dhe Liridonën pak para vrasjes

INFO

NA NDIQ