Petliçkovski: Infektimet tek grupmosha 12-18 vjeç janë të pakta! Mësimi mund të vazhdojë me prezencë fizike

Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/02/2022

Kryetari i sapozgjedhur i Komisionit për Sëmundje Infektive, Aleksadar Petliçkovski në konferencën e sotme për shtyp theksoi se incidenca e infektimeve tek grupmosha 12 deri 18 vjet është e vogël dhe si rrjedhojë mësimi mund të vazhdojë me prezencë fizike, përcjell TV21.

“Skriningu i mëparshëm tregoi me cilën përqindje zhvillohet infeksioni në shkollat e mesme dhe fillore, në këtë kahje do të jetë edhe ky aksion. Edhe në përqindjen e numrave javorë shohim se në popullatë 12-18 vjet ka shumë incidencë të vogël, kjo na jep të drejtën që të rekomandojmë mësimin me prezencë fizike”, tha Petliçkovski.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

INFO

NA NDIQ