Petliçkovski: Të mbrojmë zhvillimin psiko-fizik të fëmijëve

Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/02/2022

Me zbatimin e protokolleve të rrepta, ajrosjen dhe izolimin e rasteve simptomatike, por me insistim të prezencës fizike të nxënësve në shkolla dëshirojmë që më së paku të dëmtojmë zhvillimin psiko-fizik të fëmijëve, tha Aleksandar Petliçkovski, duke shtuar se skriningu i nxënësve do të bëhet me teste të shpejta.

“Po shqyrtohet mundësia që skriningu të bëhet me teste të shpejta, të cilat nuk janë shumë, por kemi në dispozicion rreth 20 mijë teste dhe përzgjedhja do të jetë e rastësishme, me të vetmin qëllim që të shohim përfshirjen e virusit tek kjo grup-moshë”, tha Petliçkoski.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ