Petrovska: Dorëheqja e Zaevit nga LSDM ishte vendim i gabuar

Picture of INA
INA

18/06/2024

Deputetja e LSDM-së, Sllavjanka Petrovska thotë se me dorëheqjen e Zoran Zaevit nga posti i kryetarit të LSDM-së mendohej se do të zgjidheshin problemet do të zgjidheni në parti, por u vërtetua se është sjell vendim i gabuar.

“Mund të jetë një nga gabimet e vitit 2021, edhe atëherë kemi pasur rezultat të keq në zgjedhjet lokale, u vlerësua se me dorëheqjen ose tërheqjen e Zoran Zaevit nga posti i kryetarit dhe kryeministrit problemet do të tejkaloheshin, por u pa se është marrë një vendim i gabuar, ose analizat e pamjaftueshme të rezultateve kanë sjell deri tek disa procese të caktuara dhe prandaj sot më 2024 rezultatet janë katastrofale për LSDM-në”, tha Petrovska për “DailyClick”.

Ajo tha se nuk ka dëshiruar që kjo t’i ndodh LSDM-së.

Në lidhje me kandidimin e saj për kryetare të LSDM-së, Petrovska tha se tani është momenti i duhur.

TË FUNDIT
50 minuta
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
3 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
5 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion
5 orë
Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave
5 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi
5 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion
1 ditë
Fari Hiseni nga LD: BDI në foltore e paraqet veten si shqiponjë, ndërsa në negociata bëhet një kanarinë
14 orë
Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius
3 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
1 ditë
Një serbe e plagosur në autostradën Negotinë-Demir Kapi, ishte përleshur fizikisht me bashkëshortin e saj në makinë
12 orë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë
50 minuta
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

LEXO MË SHUMË

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

IMG_4356

Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos

ahmeti-kasami-696x336-1

Kasami i kundërpërgjigjet Ahmetit: VLEN ka legjitimitetin e plotë të përfaqësimit të shqiptarëve, merru me funksionarët e tu

INFO

NA NDIQ