Petrovska: Maqedonia ndër 5 vendet që i kanë dhuruar më së shumti pajisje ushtarake Ukrainës!

Picture of INA
INA

27/10/2023

Ministrja e Mbrojtjes Slavjanka Petrovska theksoi se vendi ynë është ndër pesë vendet e para të Aleancës së NATO-s që sipas të gjitha parametrave dhe për kokë banori i ka dhuruar më shumë pajisje ushtarake Ukrainës.

“Diku rreth 16% e buxhetit aktual është shuma totale e mjeteve të dhuruara për Ukrianinën, që është një shifër vërtet e madhe”, thotë Petrovska në “ClickPlus”.

është gati për mandatin e dytë si ministre e Mbrojtjes.

Ajo tha se ka shumë projekte për të cilat ka hapësirë ​​dhe do të punohet në mandatin e ardhshëm.

TË FUNDIT
6 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
8 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
9 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
12 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
13 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

ME TE LEXUARA

16 orë
Çfarë Trump i tha sigurimit pak sekonda pasi u qëllua
6 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
21 orë
FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!
16 orë
Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë?
21 orë
Biden flet për sulmin me armë ndaj Trump
15 orë
Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos
21 orë
Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)
15 orë
Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”
20 orë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë

LEXO MË SHUMË

IMG_4368

Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe

herol-750x896

Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

INFO

NA NDIQ