Petrushevski: Do të ketë edhe deputetë tjerë që nuk votojnë Qeverinë e re

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/02/2023

“Asgjë drastike nuk do të ndryshojë, edhe pse thelbi i dyshes BDI – LSDM ishte rritja e shumicës parlamentare dhe sigurimi i komoditetit në miratimin e ligjeve”, theksoi Brane Petrushevski, deputet nga radhët e VMRO-DPMNE-së në emisionin e mëngjesit në radio “Lider”.

Petrushevski shtoi se matematika e qeverisë, të cilën ai e kishte planifikuar me hyrjen e Aleancës për Shqiptarët në qeveri, nuk po i shkon.

“Atyre nuk u ka dalë kalkulimi i qeverisë. Nuk iu ka dalë kalkulimi i bërë në shtëpi, Alternativa me 3 deputetë, Pavle Trajanov një deputet, tashmë janë katër, dhe ka edhe një njoftim nga “Grupi i Zjarrit” që janë të paktën tre deputetë, dhe tashmë janë shtatë deputetë që nuk e mbështesin këtë Qeveri. Por ka edhe njoftime për disa të tjera, do të shohim nëse do të inkurajohen dhe a do t’i rezistojnë presioneve të pushtetit për të dalë nga Qeveria”, tha Petrushevski.(INA)

TË FUNDIT
4 minuta
Bastiset shtëpia dhe ambientet e zyrës të prokurorit Ixhet Memeti, dyshohet për mitmarje
5 minuta
Qeveria e re VMRO dhe VLEN, një miliardë euro për komunat
1 orë
Vazhdon procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së
2 orë
Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij
2 orë
Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime

ME TE LEXUARA

22 orë
Pamjet me dron tregojnë vendin e rrëzimit të helikopterit, ku vdiq presidenti i Iranit
18 orë
EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik "GENERALKA WEEKEND 24"
1 ditë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
2 orë
Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime
22 orë
“Vëllavrasje”, Kasami: Deklarata e Ahmetit e rrezikshme! Ne nuk jemi të interesuar për asnjë konflikt
18 orë
A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?
1 ditë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
2 orë
Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij

LEXO MË SHUMË

ixhet memeti

Bastiset shtëpia dhe ambientet e zyrës të prokurorit Ixhet Memeti, dyshohet për mitmarje

vmro vlen negociata

Qeveria e re VMRO dhe VLEN, një miliardë euro për komunat

thaci-veseli-krasniqi-selimi

Vazhdon procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së

keshilli-gjyqesos-

Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij

zgjedhjet-maqedoni

Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime

mexhiti izet

Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer

keshilli-gjyqesos-

Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”

IMG_2237

Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin “pro” BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër “ata janë të kapura”

Screenshot_2024-05-20-22-03-17-614_com.android.chrome-edit

“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit

INFO

NA NDIQ