Petulla të shijshme me spinaq dhe djathë (VIDEO)

Petullat e shijshme janë një zgjedhje e thjeshtë dhe e shkëlqyer e vaktit që mund të konsumohet edhe për drekë, por shumë i shmangin në verë nga frika se do të jenë shumë të rënda për stomakun.

Portali “Happy Republic” pra ju sjell një version pak më të lehtë që të gjithë do ta shijojnë.

Përbërësit:

(për 8 petulla)
50 g djathë të shkrirë
150 g djathë feta
350 ml salcë kosi
150 gr gjethe spinaqi
therrime buke
një lugë gjalpë
2 vezë
100 g djathë të grirë
kripë
piper