Pikat pagesore në autostrada inkasuan mbi 46 milion euro

Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/01/2022

Mbi 46.4 milionë euro janë të hyrat vjetore nga arkëtimi i taksave të Ndërmarrjes Publike për Rrugët Shtetërore vitin e kaluar, që është 2.8 milionë euro më shumë krahasuar me vitin 2019 dhe 12.1 milionë euro më shumë se në vitin 2020.

Mbi 25 për qind e totalit të fondeve vitin e kaluar janë realizuar përmes pagesës elektronike të Korridorit 10.

PESR-ja këtë vit pret të hyra mbi 50 milionë euro, vënien në punë të stacioneve të pagesës në autostradën Shkup-Shtip, si dhe sistem elektronik të mbledhjes së tarifave për tarifat ekzistuese në Korridorin 8.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Gjykata vendosi, Trump mund të mbetet në garë

Manastiri Banjskes zvecan

Rexhaj: Ja kush na kishte paralajmëruar më herët për sulmin në Banjskë

ushtria forcat e armatosura shqiperi

Shqipëria e 90-ta në botë për fuqinë ushtarake, vendi dytë në rajon

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

INFO

NA NDIQ