Pioli vlerëson ndikimin e Ibrahimoviçit te Milano

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/03/2023

Stefano Pioli e ka vlerësuar Zlatan Ibrahimoviçin për ndikimin e tij në skuadrën e Milanit.

Ibrahimovic ka bërë paraqitjen e tij të parë në këtë sezon javën e kaluar, pas një pushimi mjekësor meqë suedezi ishte i lënduar.

I pyetur se sa do të mund të luajë Ibrahimovic kur Milani të vizitojë Fiorentinën të shtunën, Pioli ka thënë se ai suedezi ende nuk mund të jetë startues.

“Nuk do të luajë komplet ndeshjen, por së shpejti do të jetë në gjendje të fillojë. Zlatan është Zlatan, është forca e tij, kthimi i tij është i rëndësishëm.

Në stërvitje me të ose pa të, ka padyshim një ndryshim”, ka thënë trajneri i Milanit.

TË FUNDIT
11 orë
Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte
11 orë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League
11 orë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në
1 ditë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
1 ditë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

ME TE LEXUARA

11 orë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në
11 orë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League
11 orë
Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte
1 ditë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
1 ditë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
1 ditë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

LEXO MË SHUMË

paris 24

Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte

Strakosha

Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League

sylvinjo silvinjo

Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në

Armando Broja

Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

ballkani

Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

kane

Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

Pep Guardiola

U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne

Armando Broja

​Milani tenton sërish për Brojën

shendrit dehari

Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut

INFO

NA NDIQ