Piskamat për pushtet, para dhe pisllëk!

Picture of ina-online
ina-online

17/05/2024

Shkruan: Adnan Azizi

Pushteti në ikje po pisket pa ndërprerë vetëm për dy arsye. E para për të mbrojtur pushtetin, sepse u mësuan për 22 vite të pasurohen në emër të popullit. Dhe arsyeja e dytë e piskamave të egra është se pushteti u duhet për të mbrojtur krimin dhe korrupsionin që e kanë bërë për dy dekada me radhë!

Imagjinoni po piskasin në emër të legjitimitetit të qytetarëve shqiptarë, a për 22 vite e boshatisën vendin duke i dëbuar shqiptarët në mërgim. A për të mbijetuar politikisht dhe për të mbetur në pushtet u shndërruan në “Front multietnik”.

Se sa jeni shqiptarë ju të Frontit e tregon fakti se lideri juaj, për 22 vite në pushtet, ende nuk ka kanalizim në fshatin e tij në Zajaz, por ama kullat personale i ka të shumta! E pas kësaj, a ka nevojë të flasim për politika më të mëdha, sigurisht se jo, sepse duke e lënë popullin në mjerrim, vidhni, e vjedhjen e maskoni me “Europë”!

Tash është e qartë se legjitmitetin e votës shqiptare e ka VLEN-i. Kësaj radhe u demaskuat se në çdo cikel zgjedhor, keni deformuar vullnetin e popullit me vjedhje, kërcënim, shantazh dhe blerje votash, e më pas edhe vjedhje 2 – 3 deputetësh.

Që skeni legjitimitet shqiptar, e dëshmon edhe fakti se liderët dhe funksionarët e Frontit, keni humbur në muhallat e juaja!
Por, fatkeqësisht për ju, e fatmirësisht për qytetarët, tashmë koha juaj mbaroi. Po nis një epokë e re, e cila do të mbahet mend si epoka e demaskimit dhe përballjes me fakte dhe përgjegjësi.

Ju e dini shumë mirë se u ka ardhur fundi dhe edhe këtyre ditëve, po zhvatni me të madhe arkat e instituioneve, duke shpallur tenderë dhe furnizime publike për gjëra të panevojshme. A nga ana tjetët po qani për pushtet, siç thotë populli, si “Vllainka Zajazi”. Por, ju kuptojmë se nuk e keni lehtë, se e dini se çkeni bërë, andaj po çitni shqelmat e fundit, si Kali para se të ngordh!

TË FUNDIT
4 ditë
Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë
6 ditë
Rritja partive nacionaliste në Parlamentin e BE-së mund të ketë implikime për Maqedoninë dhe më gjerë
1 javë
Shkundja "FLontit" dhe kush po i ha "GURABIJAT"!
1 javë
Edhe PPD-ja i fitoi zgjedhjet dhe iku në opozitë, por s’qante si ti o Ali Ahmeti!
1 javë
Meloni në Shqipëri, ama duhet dhe qasje konstruktive, rajone europiane në Ballkan,investime, etj

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

Naser Hani

Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë

muhamer pajaziti

Rritja partive nacionaliste në Parlamentin e BE-së mund të ketë implikime për Maqedoninë dhe më gjerë

Naser Pajaziti

Shkundja “FLontit” dhe kush po i ha “GURABIJAT”!

fejzi hajdari

Edhe PPD-ja i fitoi zgjedhjet dhe iku në opozitë, por s’qante si ti o Ali Ahmeti!

muharrem salihu

Meloni në Shqipëri, ama duhet dhe qasje konstruktive, rajone europiane në Ballkan,investime, etj

durresi plazh bregdeti deti shqiptar golem

Shqipëria e përmbytur nga turistë qoftesh e jo milionash…!?

isabel alende

Isabel Alende: Pse njerëzit janë lodhur nga demokracia dhe po përqafojnë diktaturat

urim hasipi

Me marrëveshjen e Ohërit është thyer ëndrra e shqiptarëve

adnan azizi

Strofulla e fundit e maskarenjëve është “patriotizmi”

INFO

NA NDIQ