Pivovarov: Maqedonia do të bëhet Kolumbi, nëse nuk shkatërrohen grupet kriminale

ina-online
ina-online

29/10/2023

Vladimir Pivovarov, profesor universitar dhe ish-oficer i zbulimit, sonte në “21Analizë” në TV21 tha se nëse nuk shkatërrohen grupet kriminale, një ditë Maqedonia do të bëhet Kolumbi.

“Për sulmi në East Gate bëhet fjalë për një përplasje mes grupeve kriminale, ndoshta e lidhur me lëndët narkotike. Dhe do të them përsëri se ne duhet të reagojmë dhe të shpërbëjmë dhe të ndëshkojmë ato grupe kriminale dhe veprime kriminale të individëve dhe nëse vazhdojmë kështu do të bëhemi Kolumbi”, tha Pivovarov.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Angela Ageler

“Lista e Zezë” Amerikane do zgjerohet me emra tjerë, paralajmëron ambasadorja Ageler

auto_korrupsion1511207587

Kush janë më të korruptuarit në Maqedoninë e Veriut?!

stevo pendarovski

Pendarovski është keqkuptuar: Nuk ka thënë se nuk do të rikandidohet

pendarovski-ikkkk-800x445

Pendarovski njëherë nuk po mendon që të rikandidohet, po pret përfundimin e mandatit

krenar lloga

Lloga firmos kërkesën për ekstradimin e Palevskit nga Turqia

bedri1-804x380-1

Ajdari: Cila është lidhja mes vrasjes së Vanjës dhe vrasjes te Liqeni i Smilkovës?

pendarovski-ikkkk-800x445

Pendarovski: Palevski me dekada ka ndjell urrejtje, sistemi nuk ka reaguar

auto_korrupsion1511207587

Qendra për Bashkëpunim Ndërkombëtar: “Lulëzon” ryshfeti tek ne

mpb

MPB: Është zbardhur vrasja e 76-vjeçarit në Kriva Pallankë, është arrestuar një 27-vjeçar

INFO

NA NDIQ