Nis pjesa e dytë, Shqipëria elektrizuese, në epërsi ndaj Polonisë

Picture of ina-online
ina-online

10/09/2023

Fillon pjesa e parë në ndeshjen tejet interesante mes Shqipërisë dhe Polonisë, ndeshje kjo e vlefshme për kualifikimet në Euro 2024.

Pas 45’ minutave lojë dhe tetë sosh shtesë, të zhvilluara në stadiumin “Air Albania” të Tiranës, Shqipëria po avancon 1:0 ndaj Polonisë, raporton KosovaPress.

Një super gol nga Jasir Asani bëri ndryshimin deri tani në këtë ndeshje, ku 28 vjeçari kaloi Shqipërinë në epërsi prej 1:0 në minutën e 37’.

Polonia arriti të shënonte përmes Jakub Kiwior, por që goli i mbrojtësit të Arsenalit u anulua në minutën e 21’ për shkak të pozitës jashtë loje. Pjesa e parë, 1:0 në favor të Shqipërisë.

TË FUNDIT
5 orë
Spanja kampione e Evropës
6 orë
Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja
11 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!
12 orë
Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos
12 orë
Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë?

ME TE LEXUARA

18 orë
Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)
17 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
17 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
17 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
16 orë
“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë
13 orë
Çfarë Trump i tha sigurimit pak sekonda pasi u qëllua
1 ditë
Krisma armësh në tubimin e Trump, largohet i gjakosur nga skena (VIDEO)
12 orë
Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë?

LEXO MË SHUMË

IMG_4367

Spanja kampione e Evropës

IMG_4365

Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4356

Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos

IMG_4355

Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë?

trump sulm

Çfarë Trump i tha sigurimit pak sekonda pasi u qëllua

IMG_4340

“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

southgate

Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

INFO

NA NDIQ