Pjestarët e sektit hebrej sonte largohen nga Kumanova

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/02/2022

Anëtarët e bashkësisë  fetare hebreje “Lev Tahor” sonte vonë do të largohen nga Kumanova dhe kështu nga Maqedonia.

Pjestarët e këtij grupi kanë thënë  për mediat lokale se  nuk po ndjehen të sigurt këtu, përcjell INA.

Ata janë me origjinë nga Shtetet e Bashkuara, megjithëse anglishtja e tyre është shumë e dobët.

Pjestarë e “Lev Tahor”  kanë theksuar se nuk janë të dhunshëm dhe se për ta është spekuluar. Goldman ka njoftuar se pronari shtëpisë i ka thënë që ta lëshojnë shtëpinë.

Pjestarët e këtij komuniteti fetar kanë thënë se policia ishte sjellë në mënyrë korrekte dhe se është kujdesur për sigurinë e tyre, pasi që shumë banorë bënin presione në forma të ndryshme që të largohen.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

inbound6681746849427487932

Sistemi zgjedhor në RMV të plotësohet me lista të hapura dhe votim për kandidatin e preferuar

kovacevski -agron

Kovaçevski: Në njësinë zgjedhore 6 të gjithë kanë kandidatë nga e kaluara, vetë LSDM ka kandidat për të ardhmen me Agron Demirin

stojance-angellov-701x430

“Ahmeti brohoriti UÇK në qendër të Shkupit”, Angellov: Përdorni frenat e dorës, pas Mickoskit janë “branitellat” që ju fituan në vitin 2001

Ali Ahmeti fronti

Fronti Evropian i përgjigjet Mickoskit

fatos-rushiti

Një manipulim i ligë i radhës me kategoritë e luftës së UÇK-së

ZEQIRIJA-IBRAHIMI-696x462-696x430-1

Ibrahimi: Pavarësisht se kush me kë e bën qeverinë, me rëndësi është ta pensionojmë BDI-në

mickoski ali ahmeti

Mickoski i’a kthen porosinë Ahmetit

uck-vrasje

Veteranët e UÇK-së porosi Grubit: Nuk lejojmë shkeljen e flamurit kombëtar! (VIDEO)

zgjedhje maqedoni

Në zgjedhjet presidenciale të drejtë vote kanë 1.814.317 votues

INFO

NA NDIQ