Plaçkitja e bankomatit në Butel, MPB me detaje

INA
INA

6 Qershor, 2023

Një bankomat i një banket private është hedhur në erë me eksploziv në lagjen Butel të Shkupit mëngjesin e sotëm, informon Klan M.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Hristijan Todorovski-Karposh”, ndërsa për momentin nuk raportohet për të lënduar, por vetëm dëme materiale. Forca policie ndodhen në vendngjarje dhe po kryejnë kontrolle.

”Më datë 06.06.2023 në ora 03:38 në SPB Shkup është raportuar se në zonën e Butelit katër persona të cilët kanë ardhur me veturë kanë vendosur mjet shpërthyes në një bankomat dhe kanë tentuar të marrin para, por nuk kanë arritur. Nga shpërthimi janë dëmtuar tre automjete. Nuk ka persona të lënduar. Po vijon hetimi nga policia dhe po merren masa për zbardhjen e rastit” – thonë nga MPB. /KlanMacedonia/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

lajcak

Lajçak mund të largohet së shpejti nga detyra e emisarit për dialog?!

Onkologija Onkologjia shkup

Protestat vazhdojnë, drejtësi për viktimat e Onkologjisë

MPB-policia-maqedonise

Të punësuarit në MPB sot marrin rrogat më të larta për 10%

moti sot

Moti në Maqedoninë e Veriut

rozeta hajdari

Grabitet shtëpia e ministres së Qeverisë Kurti

Wiliam-walker

Walker: Pse u lejua të largohej grupi i armatosur i Banjskës?

IMG_5660

Dega e Alternativës në Tetovë zgjodhi kryetarin e ri

IMG_5658

Muhamed Lala zgjidhet kryetar i FRASH – Tetovë

medvegja

“Këndonin këngë nacionaliste”- Serbët sulmojnë me gurë e mjete të rënda shtëpinë e shqiptarit në Medvegjë (FOTO)

INFO

NA NDIQ