Plagosen me thikë 6 persona në Paris

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/01/2023

Një burrë ka sulmuar me thikë 6 persona në një stacion treni në Paris.

Mediat e huaja shkruajnë se ai është neutralizuar ndërsa të plagosurit janë dërguar në spital për të marrë ndihmën mjekësore.

Ministri i Brendshëm i Francës Gerald Darmanin e konfirmoi ngjarjen e rëndë këtë mëngjes duke thënë se oficerët e policisë hapën zjarr ndaj agresorit pasi ai sulmoi disa njerëz në stacion.

Sulmi ndodhi rreth orës 6:40 të mëngjesit.

Gare du Nord është një nga stacionet më të ngarkuara të trenit në Evropë dhe lidh Parisin me Londrën dhe veriun e Evropës. Sulmi vjen një muaj pasi tre persona u vranë dhe tre të tjerë u plagosën pasi një person i armatosur hapi zjarr në një qendër kulturore kurde në Paris./tvklan.al

TË FUNDIT
1 orë
Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji
2 orë
Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”
2 orë
Korrupsioni "pret" pyjet në Maqedoninë e Veriut
3 orë
Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike
4 orë
Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ixhet Memeti nuk ka imunitet
7 orë
VLEN në Qeveri, Lëvizja BESA me dy ministri
1 ditë
Lupço Palevski Pallço, sot para gjykatës për vrasjen e dyfishtë
4 orë
Stadiumi i Tetovës/Kasami: Vendimi i Qeverisë për ndaljen e punimeve, ‘urdhër’ nga Grubi
1 ditë
Alarmon ministri kroat: Situata në Kosovë nuk është e mirë, ja për çfarë po përgatitemi

LEXO MË SHUMË

burgu-idrizove

Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

0-ballina-2-1

Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

pyje

Korrupsioni “pret” pyjet në Maqedoninë e Veriut

hristijan mickoski

Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike

ixhet memeti

Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

fature-market

Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore

merko ramiz

Një vit pasi u vendos në listën e zezë, Ramiz Merko u paraqit në gjykatë

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës/Kasami: Vendimi i Qeverisë për ndaljen e punimeve, ‘urdhër’ nga Grubi

denari-756x420-696x387-1

Paga mesatare neto në mars 40.496 denarë

INFO

NA NDIQ