Plagoset rëndë me thikë 36-vjeçari nga Tetova, dërgohet në Qendrën Klinike në Shkup

INA
INA

28/01/2024

Mbrëmë në Tetovë konfliktë në mes dy meshkujve të moshës 36 dhe 37 vjeç ka kaluar në sulm fizik dhe plagosje me thikë. 36-vjeçari mbeti i plagosur rëndë, i cili pas ndihmës së dhënë në spitalin e Tetovës është dërguar në Klinikën e Shkupit.

“Sot (27 janar) rreth orës 21:45 minuta, në rrugën “Strasho Pinxhur” në Tetovë, zyrtarët policorë të SPB Tetovë kanë privuar nga liria 36 vjeçarin D.M. nga Tetova. Ai dyshohet se rreth orës 18:15 në rrugën “Ilindenska” në Tetovë ka sulmuar fizikisht dhe ka lënduar me sende të mprehta 37-vjeçarin F.I., po ashtu nga Tetova. Plagosjes i ka paraprirë një debat verbal mes tyre dhe F.I. ka pësuar lëndime të rënda trupore të konstatuara në Spitalin klinik të Tetovës, ku është dërguar për ndihmë mjekësore, njoftojnë nga SPB Tetovë.

D.M. është ndaluar në Stacionin Policor Tetovë për zbardhjen e plotë dhe dokumentimin e rastit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Do të anëtarsohem në VMRO-DPMNE nëse do të arrijnë që maqedonasit t’i përfshijnë në Kushtetutën bullgare

IMG_9497

Kongresi i LSDM zyrtarizoi kandidaturën e Pendarovskit për president

IMG_9496

IPIS demanton: Nuk kemi bërë anketë që u shpërnda sot

IMG_9478

Pritja e Taravarit në Strugë në hapjen e shtabit zgjedhor (Video)

IMG_9479

Selimi: Ndihma e shpejt në Shkup për herë të parë me shef shqiptar

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI me kandidatë për deputetë në njësitë 3 dhe 4, ja emrat?

Ilir-Demiri-921x614

Demiri: nuk do të ketë incizime pa radhë, terminet për rezonancë magnetike do të publikohen në “Termini im”

gordana-siljanovska-1392x899

Shkup: Gordana Siljanovska Davkova, kandidate për presidente e VMRO DPMNE-së

policia speciale maqedoni

Ish-kryetari i një komune në Maqedoni kapet nga policia si pjesë e një grupi kriminal

INFO

NA NDIQ