Plaku 111 vjeçar nga Tetova punon akoma në treg, ka agjëruar 102 Ramazana

INA
INA

09/11/2023

Xhemail Rrustemi nga Tetova tashmë ka mbushur 111 vite. Ai është shëndoshë e mirë dhe nuk ndalet duket punuar për çdo ditë në tregun e Tetovës.

Nga ora 7 e mëngjesit ai është i pranishëm në treg ku shet sende për të mbijetuar.

Xhemaili tregon se është përpjekur ta rregulloj një pension, por nuk ka mundur dhe ka hequr dorë. Ai është një inspirim për të gjithë të rinjtë dhe bashkëqytetarët se si punohet akoma në këtë moshë dhe se sa i fort është vullneti i këtij njeriu të jashtëzakonshëm. Xhemail Rrustemi gjithashtu bën të ditur se ka agjëruar 102 Ramazana.(INA)

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bdi

Kryesia qendrore ia delegon kompetencat, Ali Ahmeti do të vendos për koalicionet parazgjedhore

kovacevski

Kovaçevski i bindur se përsëri do të jetë kryeministër

Arbnor-Maliqi-LD-1130x635-1

LD: Mos nënçmohen studentët

Talat Xhaferi3

BDI do ta propozojë Talat Xhaferin për kryeministër

MUHAMERI

Zgjedhjet po afrohen, politikanët shfaqen me thesin e babadimrit

LEN lidhja evropiane per ndryshim

LEN kërkon nga pushteti përgjigje: A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar “Monstra”?!

besa

Lulzime Ameti: Vendbanimet shqiptare pa autostrada, Qeveria prioritet kazinot

kurti vucic

Plani 6 miliardësh i BE-së, Kosova dhe Serbia përfitojnë vetëm nëse zbatojnë Marrëveshjen e Ohrit e Asociacionin

kufi-bllace

Vikendi i zgjatur, shkakton kolona kilometërshe në kufirin e “Bllacës”

INFO

NA NDIQ