Plaku nga Tetova: ASH-ja, frt frt frt për veti hinën në Qeveri, a populli? (VIDEO)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/02/2023

Hyrjen e ASH-së në qeverinë e re për një front të përbashkët nuk e shohin si shpresë për ndryshime dhe në rrugën e duhur.

Plaku nga Tetova thotë se ASH-ja e ka bë për vete, pasi rrogat e mira i kanë ka 2000, 3000 mijë euro a populli ikën në Gjermani.

“Për veten e vete ata e kanë bë mirë, për popull kurni l3sh. Për vete frt frt frt, hynën në qeveri.Hikën rinia shkunë në gurbet, pse ikin? prej zortit, skanë parë skanë çka me hangër skanë me pajë Ata rri ate merr 2000 – 3000 mijë euro, jo hinë në qeveri jo s’hinë në qeveri” u shpreh plaku nga Tetova për hyrjen e ASH-së nga qevria dhe daljen e Alternativës.

Ndryshe në Kuvend ende debatohet për formiminë e qeverisë së re, ku brenda këtyre ditëve pritet që të votohet me 64 vota pro formimi i qeverisë mes LSDM-BDI-ASH dhe PDSH-së./TS

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ